نامزدهای جایزه بهترین کتابفروشی کوچک بریتانیا

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، رقابت بهترین کتابفروشی مستقل در بریتانیا تحت نام بهترین کتابفروشی کوچک بریتانیا چند سالی است که از سوی اتحادیه خرده‌فروشان کتاب (IRC) در این کشور برگزار می‌شود. امسال این جایزه با حمایت مالی شرکت تکنولوژی نیراستریت قرار است برنده خود را در تاریخ پنجم نوامبر در مجلس عوام پارلمان اعلام کند.
 
مارک والمسلی رئیس اتحادیه درباره این جایزه می‌گوید هدف از برگزاری این رقابت تقدیر از کتابفروشی‌های مستقل و کوچک در سراسر بریتانیا است و به نظر من اگر خیابان‌های انگلیس را رگ‌های کشور در نظر بگیرید، این کتابفروشی‌ها خون آن هستند.
 
وی با اعلام نامزدهای نهایی این جایزه افزود: در جامعه انگلیس کتابفروشی‌ها از قدیم دارای جایگاه ارزشمند و پنهانی در پیشرفت جامعه داشته و دارند و هدف اصلی این جایزه هم بالا بردن روح رقابت در میان این خرده‌فروشان فرهنگی است.
 
بر اساس گزارش اتحادیه خرده‌فروشان کتاب بریتانیا سه کتابفروشی نامزدهای نهایی کسب این جایزه اعلام شده‌اند که شامل زیر است:
 
 
کتس بوکس (Kett's Books) نام کتابفروشی مستقلی است که با هزینه‌‌ خیریه و کمک‌های افراد داوطلب اداره می‌شود. این کتابفروشی در سال ۲۰۱۳ در شهر ویندام نورفک تاسیس شد و کسانی که آن را اداره می‌کنند ۲۰۰ نفر از دانشجویانی هستند که هر کدام ۲۰ پوند برای راه‌اندازی آن هزینه کردند. فعالیت‌های جانبی این کتابفروشی از جمله برگزاری جلسات کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان این کتابفروشی را نامزد دریافت جایزه کرده است.
 
 
اورز اند دلی (Hours & Deli) کتابفروشی در کنار کافی شاپ اولین بار در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و از آن سال تا کنون فعالیت‌های فرهنگی بسیاری در شهر بریکون اجرا کرده است. در وب سایت کتابفروشی هدف از اداره یک کتابفروشی بالا نگه داشتن روح فرهنگ در محله و شهر عنوان شده است. ویترین سبز این کتابفروشی نشان از احترام مالکان آن برای محیط زیست دارد.
 
 
بوکیش (Book-ish) یکی از کتابفروشی‌های کوچک شهر کرکهاول ولز در عین حال از فعال‌ترین آنهاست. در آماری که برای این کتابفروشی ارائه شده حدود ۱۰۰ مراسم و برنامه فرهنگی در سال ذکر شده است که برای یک کتابفروشی مستقل در نوع خود عجیب است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: