«معماری علم در ایران» بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ نشست معرفی و بررسی کتاب«معماری علم در ایران» دوشنبه (۸مهر ماه) با حضور وحید احمدی، علی پایا و رضا منصوری مولف کتاب در سرای کتاب  موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

رضا منصوری در مورد این اثر خود نوشته است: معماری برای یک پدیده پیچیده اجتماعی باید تفاوت بنیادی با معماری یک ساختمان داشته باشد. سال‌ها پیش به‌ ذهنم رسید که باید برای علم ایران، برای توسعه علمی ایران، معماری کرد؛ لفظی که ندیده بودم برای برنامه‌ریزی توسعه علمی کشوری به‌کار رفته باشد، اما بهترین کلمه‌ای بود که برای مجموعه فعالیت‌ها در این جهت، با توجه به شناختم از ایران، به ذهنم رسید. اما چگونه؟ نوشتار حاضر، که شاید در برداشت اول مجموعه‌ای گسسته از مقاله‌ها و یادداشت‌ها به‌نظر برسد، به‌قصد انتقال هدف کتاب، که آشنا کردن ایرانیان با چون و چرای معماری علم در ایران است، جمع‌آوری و نوشته شده است، حتی اگر مطالب آن قبلا به‌قصد دیگر در جایی دیگر منتشر شده است.

این نشست دوشنبه (۸مهر ماه) ساعت ۱۶ در سرای کتاب خانه کتاب به نشانی خیابان انقلاب، بین خیابان‌های برادران مظفر و فلسطین جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، طبقه منهای ۲ برگزار می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: