معرفی ۲۸۰۰ هنرمند، نویسنده و روزنامه‌نگار به سازمان تأمین‌اجتماعی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده، مدیر‌عامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: صندوق در چهار بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تسهیلات، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خود را به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه می‌دهد.

طبق توافق سازمان تامین‌ اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران واجد شرایط با معرفی‌نامه این صندوق، تحت پوشش بیمه تأمین ‌اجتماعی قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: پیش از این ۵۲ هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

سیدزاده  گفت: اعضا صندوق اعتباری هنر می‌توانند ضمن برخورداری از حمایت‌های مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از كمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل ۱۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی كار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه برخوردار شوند و هشت درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۸ طی دو مرحله تعداد ۵۲۰۰ نفر را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان ۲۸۰۰ نفر در ماه جاری از سراسر کشور از خدمات بیمه برخوردار می‌شوند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: