مشکلات اقتصادی روشنگران را به فروش در نمایشگاه برگرداند

شهلا لاهیجی، مدیر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره حضور در سی‌‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: علی‌رغم میل باطنی و تمایل اخلاقی، امسال در نمایشگاه حضور خواهم داشت و ۱۸ عنوان کتاب چاپ نخست انتشارات روشنگران را عرضه می‌کنم. هرچند چندان به این نمایشگاه امید ندارم.
     
وی درباره تغییر دیدگاه برای حضور در نمایشگاه  افزود: اگرچه سال گذشته تلاش کردم مانند نمایشگاه‌های، معتبر دنیا فقط تازه‌های نشر را به نمایش بگذارم اما در این دوره فقط به امید تامین نقدینگی و جبران بخشی از مشکلات اقتصادی در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنم تا فروش داشته باشم.
 
مدیر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان با تاکید بر مشکلات سخت اقتصادی برای ناشران گفت: هزینه‌های تولید کتاب روز‌به‌روز در حال افزایش است؛ آنچنانکه قیمت‌ها حتی از یک اطلاعیه ساده از سوی برخی مسئولاان منتشر می‌شود، تاثیر می‌گیرد و افزایش پیدا می‌کند.  
 
مدیر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان درباره پیش‌بینی استقبال و فروش در این دوره از نمایشگاه بیان کرد: یکی از پایه‌های استقبال از نمایشگاه مخاطبان شهر‌ستانی‌ هستند، اما با توجه به گرفتاری بسیاری از مناطق کشور با سیل درباره موضوع استقبال نمی‌توان پیش‌بینی کرد. علاوه‌براین باید پرسید برای کسی که خانه ندارد، چرا باید به فکر خرید کتاب باشد؟!
این مطالب را به اشتراک بگذارید: