مسافران جاده ابریشم به دیدار مخاطبان ایرانی می‌روند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گروهی از نویسندگان و شاعران کشور چینپنجشنبه ۵ اردیبهشت در شهر کتاب مرکزی حضور خواهند داشت تا با مخاطبان خود از آثار منتشر شده در ایران و فرهنگ چین سخن بگویند.
 

این برنامه در دو بخش بزرگسال و کودک طراحی شده است. در  بخش اول برنامه بزرگسال که از ساعت ۱۷ تا ۱۸ برگزار می شود، از کشور چین ژائو لی هونگ و از ایران شمس لنگرودی و علی اصغر محمدخانی مدیر بخش فرهنگی و بین المللی موسسه شهر کتاب و دکتر ابوالقاسم اسماعیل‌پور، اسطوره‌شناس و استاد دانشگاه شهید بهشتی حضور خواهند داشت. در این بخش به روخوانی و نقد و بررسی اشعار و آثار چین پرداخته می‌شود، که همراه با پخش قطعاتی از موسیقی این کشور خواهد بود.
 

دربخش دوم این برنامه سه نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان این کشور که آثارشان به فارسی ترجمه و منتشر شده به همراه مترجمان این آثار حضور خواهند داشت.

شائو ون شوان نویسنده کتاب «پر» با ترجمه سحر ترهنده (نامزد دریافت نشان کتاب‌سال لاکپشت پرنده)،شه تائو نویسنده کتاب « از این سر تا آن سر رودخانه» با ترجمه مهدی حجوانی و ژائو لی هونگ با کتاب «قلعه دروغ» که اخیرا به چاپ رسیده‌اند حضور خواهند داشت و علی اصغر سیدآبادی (نویسنده ) نیز در این برنامه حاضر و درباره این آثار به گفتگو خواهند پرداخت.
 

در بخش کودک که از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود، کودکان می‌توانند در برنامه قصه‌گویی به همراه عروسک گردانی که بر اساس کتاب «پر» اجرا می‌شود شرکت کرده و از نزدیک با نویسنده این اثر آشنا شده و به گفت‌وگو بپردازند.
 

کشور چین امسال مهمان ویژه سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. به همین مناسبت در شهر کتاب مرکزی برنامه دیدار و گفتگو با برخی از پدیدآورندگان این کشور برگزار می‌شود.
 

شرکت در هر دو بخش این برنامه برای علاقه‌مندان آزاد است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: