مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی ویژه سوادآموزان استان بوشهر برگزار می‌شود


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر به نقل از روابط عمومی معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر، عباس امید صبح سه‌شنبه در نشستی خبری که به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه سال جاری، مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی با عنوان «رنج و گنج» ویژه سوادآموزان دوره انتقال، برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به سهمیه اختصاص داده شده از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور، ۱۰۸۲ نفر از سوادآموزان استان بوشهر در دوره انتقال در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

سرپرست معاونت سوادآموزی استان بوشهر تصریح کرد: مسابقه بزرگ کتابخوانی «رنج و گنج» همزمان در ۱۴ منطقه و شهرستان این استان برگزار می‌شود.

وی با تقدیر از علیمراد کرمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در حمایت از برنامه‌های مختلف در زمینه ریشه‌کنی بی‌سوادی، گفت: از نفرات برتر این مسابقه همزمان با هفته معلم در اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل خواهد آمد.

امید با بیان اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» نام گرفته است، افزود: هدف برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی «رنج و گنج» فرهنگ‌سازی و کمک به تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: همچنین این مسابقه در راستای حمایت از رونق تولید و با هدف گسترش و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در میان سواد‌آموزان و تشویق خانواده‌های آنها در حمایت از رونق تولید برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت سوادآموزی استان بوشهر با تقدیر از نقش رسانه‌ها در انعکاس فعالیت‌های حوزه سواد‌آموزی استان، بیان کرد: همواره رسانه‌ها در مبارزه با پدیده شوم بی‌سوادی در کنار حوزه سوادآموزی بوده‌اند و انتظار می‌رود تا حذف کامل بی‌سوادی در استان این همدلی و همراهی ادامه داشته باشد.

Aydın escort

این مطالب را به اشتراک بگذارید: