مرگ شاعر و نویسنده جوان مراکشی در حین سخنرانی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه الکترونیکی هسبریس- محسن اخریف، شاعر و رمان‌نویس سرشناس مراکشی و رئیس اتحادیه نویسندگان شمال مراکش، در حالی‌که در خلال برنامه‌های عید کتاب در نمایشگاه کتاب تطوان، از شهرهای تاریخی مراکش مشغول سخنرانی و خواندن یکی از اشعارش بود در اثر تماس با میکروفن خیس دچار برق‌گرفتگی شد و دار فانی را وداع گفت.

روز گذشته بسیاری از نویسندگان و ادباء مراکشی و عربی تاسف و اندوه شدید خود را برای از دست دادن غیرمنتظره شاعر و نویسنده محبوبشان در فضای مجازی ابراز کرده و مقامات محلی نیز در حال بررسی این پیشامد عجیب و تراژیک هستند.

محسن اخریف در سال ۱۹۷۹ میلادی در شهر العرائش در شمال مراکش متولد شد و تحصیل خود را در رشته ادبیات مهاجرت تا مقطع دکترا ادامه داد. او در طول زندگی کوتاه حرفه‌ای خود چندین رمان، کتاب شعر، نقد و داستان کوتاه منتشر کرد و نیز جوایز بسیاری را از جمله جایزه شعر برای مجموعه «دو اسب بازنده» در مسابقه نوآوری ادبی و جایزه انجمن نویسندگان مغربی برای رمان «گیاه عشق» از آن خود کرد.

از دیگر آثار ادبی او می‌توان به مجموعه شعر «رام کردن رویاهای سرکش»، «ترانه‌های رفتن» و مجموعه داستان «رویای خواب نیمروز» اشاره کرد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: