مردم خورموج در یک ماه ۱۲۰ میلیون تومان کتاب خریدند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در آیین پایانی نمایشگاه کتاب خورموج، گفت: برپایی نمایشگاه شرایطی را مهیا می‌کند که کتاب و کتاب‌خوانی تقویت شود و در این راستا یارانه کتاب در گسترش فرهنگ مطالعه تاثیر دارد.

حمید زارعی افزود: این نمایشگاه با تخفیف ۵۰ درصدی برگزار شد و تخصیص یارانه تاثیر زیادی در بازدید و استقبال مردم از خرید کتاب داشت. این نمایشگاه با ۸۰ هزار جلد کتاب و در قالب ۲۰۰۰ عنوان با موضوعات کودکان، رمان، زبان‌شناسی، پزشکی، عمومی، مذهبی و روانشناسی برگزار شد.

وی ادامه داد: حدود ۱۰ هزار نفر از مردم خورموج از نمایشگاه امسال بازدید کردند که البته بیشتر بازدیدکنندگان دانش‌آموزان بودند.

زارعی با قدردانی از انتشارات نگاه آشنا یادآور شد: تنوع کتاب‌ها رضایت‌مندی مردم را در پی داشت و مدیریت «نگاه آشنا» ۳۵ میلیون ریال کتاب به مدارس برتر بازدیدکننده، مولفان شهرستان و برگزیدگان جشنواره کتاب اهدا کرد که جای تقدیر دارد.

مردم خورموج، مردمی علاقه‌مند به کتاب هستند
مدیر انتشارات «نگاه آشنا» نیز در این آیین گفت: شهرستان دشتی و مردم شهر خورموج، مردمی علاقه‌مند به کتاب هستند و تا روز پایانی نمایشگاه، از این رویداد فرهنگی استقبال چشمگیر و بی‌نظیری داشتند.

علی فرمانی تصریح کرد: در این نمایشگاه ۱۲ هزار جلد کتاب به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به فروش رفت که بیشترین کتاب‌های خریداری شده متعلق به حوزه‌های کودک و نوجوان، رمان و روانشناسی بوده است.

وی نقش ارگان‌ها و دستگاه‌های مربوط را در برپایی نمایشگاه پررنگ دانست و از همکاری آنها قدردانی و تاکید کرد: مشارکت خوبی بین نهادهای شهرستان دشتی وجود دارد و حضور این نهادها باعث شد نمایشگاه در فضای آرامی به فعالیت بپردازد که این مهم به رشد نمایشگاه کمک کرد.

فرمانی در پایان یادآور شد: در بحث برنامه‌های فرهنگی، برنامه‌های موثر و مناسبی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد که از جمله آنها می‌توان به حضور دسته‌جمعی کودکان با مادرانشان اشاره کرد که نقش موثری را در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در میان خانواده‌ها ایفا می‌کند.

در پایان یادآوری می‌شود، این نمایشگاه کتاب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی و با همکاری انتشارات «نگاه آشنا»، اداره آموزش و پرورش و کتابخانه عمومی این شهر از ۲۳ آبان‌ماه تا ۲۲ آذرماه در این شهرستان برگزار شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: