مثل دود در باد منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تامی اورنج در اين رمان از شادي‌ها و مصائب سرخپوستان شهرنشیني سخن می‌گوید که  انبوهي از زیبایی و معنویت عمیق و همین‌طور اعتیاد و خودکشی را به ارث برده‌اند.

«مثل دود در باد» با نام اصلي «آنجا آنجا» (There There) داستان بی‌رحمانه‌ای از چند نسل است که زخم خوردن و بهبود، خاطره و فراموشي، و زیبایی و ناامیديِ تنیده‌شده با تاریخ سرخپوستان را به نمايش مي‌گذارد.

اين رمان به عنوان اولين كتاب نويسنده، به محض انتشار با  انبوهي از جوايز و موفقيت‌ها روبه‌رو شد: برنده‌ جوايز پن –همينگوي، انیسفیلد ولف بوک، حلقه‌ منتقدان کتاب ملی جان لئونارد  و کتاب اول مجمع داستان، نامزد نهايي جايزه‌ پوليتزر در سال ۲۰۱۹، نامزد جوايز نشنال بوک، کتاب اول لس آنجلس تایمز، مدال اندرو کارنگی، آسپن وردز و …، يكي از ۱۰ كتاب برتر سال ۲۰۱۸ به انتخاب نيويورك تايمز و …

«مثل دود در باد» همچنين با واكنش‌هاي تحسين‌آميز فراواني از سوي نويسندگان و منتقدان بزرگ مواجه شده است؛ چنانكه  مارگارت ات‌وود درباره آن گفته: «جست‌وجويي مهيج در عمق جامعه‌ بومي كاليفرنيا. يك زايش ادبي حيرت‌انگيز.»

اين هم نظر لوئیس اردریچ، نویسنده‌ سرشناس سرخپوست، در مورد تامي اورنج و رمان اوست: «با این هنرمند عالی و بزرگ آشنا شوید که می‌توان گفت دورنمای داستان امریکایی را بسط داده است. مثل دود در باد تصویری کميك از غمی جانکاه است. تامی اورنج نویسنده‌ای است تازه‌کار با روحی بزرگ.»ژ

«مثل دود در باد» در ۳۱۲ صفحه و با بهاي ۴۵ هزار تومان از سوي نشر خزه انتشار يافته است.
 
 
 
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: