فوربس: مردم آمریکا هنوز کتاب چاپی را ترجیح می‌دهند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از فوربس، نتایج جدیدترین نظرسنجی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر نشان می‌دهد هنوز مردم کتاب‌های چاپی را به انواع مختلف دیگر مثل الکترونیک و صوتی ترجیح می‌‌دهند.
 
نظرسنجی و تحقیقات یک موسسه بازاریابی به نام ایپسوس معلوم کرده است که نیم بیشتری از محصولات چاپی مربوط به کتاب‌هاست. ایپسوس (Ipsos) یک شرکت تحقیقات جهانی بازار و متخصص در نظرسنجی است که مقر اصلی آن در پاریس قرار دارد.
 
به گفته این شرکت با وجود علاقه روزافزون به کتاب‌های الکترونیک و صوتی هنوز کتاب‌های چاپی ترجیح بیشتر مردم آمریکا محسوب می‌شود. در تحقیقات ایپسوس معلوم شده است که از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون خرید کتاب‌های چاپی روند ثابتی را طی کرده است.
 
طبق آمارهای ارائه شده توسط این موسسه ۶۵درصد مخاطبان کتاب‌ها انواع چاپی را ترجیح می‌دهند ولی در مقابل تنها ۲۹درصد کتاب‌های الکترونیک و ۱۸درصد کتاب‌های صوتی را انتخاب کرده‌اند. در طول ۱۸ سال گذشته مردم هنوز نشان دادند که کتاب چاپی محبوب‌تر از بقیه انواع کتاب بوده است.
 
در گزارش سال قبل اتحادیه ناشران آمریکا نیز آمده بود که درآمد حاصل از کتاب‌های چاپی بیشتر از انواع دیگر است و به خاطر همین ناشران معمولاً به تولید این نوع کتاب‌ها علاقه نشان می‌دهند.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: