«فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان سمنان»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، مطالب این کتاب دربرگیرنده بخشی از یافته‌های طرح پژوهشی مجید مداح از اعضای هیأت علمی دانشکده اقتصاد، مدیریّت و علوم اداری دانشگاه سمنان با عنوان «مطالعه، تحقیق، طراحی و پیاده سازی مدل توسعه منطقه‌ای و تدوین طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری استان سمنان» است و ازسوی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان سمنان منتشر شده است.

در این طرح بزرگ اقتصادی که از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان سمنان وابسته به سازمان اقتصادی و دارایی برای اجرا به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان واگذار شد، ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری با استفاده از معیارهای اقتصادی، فنّی و مالی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در این کتاب بخش‌های احداث نیروگاه‌های جریانی، تولید و بسته‌بندی انواع محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی، تولید آهن اسفنجی خام، انواع بلوک، بیلت فولاد ضدّ زنگ، چیپس سیب زمینی، سیلیس ریخته‌گری، عرقیّات گیاهی، گچ آلفا، گچ میکرونیزه، نبات و آب نبات و روغن‌کشی از دانه‌های گیاهی به عنوان بخشی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری معرفی شده‌اند.

همچنین بخش فرآوری صیفی‌جات، بهره‌برداری از معادن طلا، سنگ لاشه، سنگ نمک، سیلیس، مس، گوگرد، ایجاد مجتمع گردشگری کویر، منطقه نمونه گردشگری در آهوان، پارک ملّی کویر (قصر بهرام)، تنگه زندان، چاشم، رضا آباد، عبّاس‌آباد و قالیباف از دیگر فرصت‌های سرمایه گذاری در استان سمنان معرفی شده‌اند.

هر یک از طرح‌های معرفی شده برای سرمایه‌گذاری دارای یک ساختار اقتصادی و مالی است که بر اساس آن سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با ارزیابی و مقایسه شاخص‌های اقتصادی و مالی قادر به تصمیم‌گیری در مورد نوع و مکان سرمایه‌گذاری هستند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: