عملیات اجرایی تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی یزد ازسرگرفته شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، نشست هم‌اندیشی و پیگیری روند تکمیل کتابخانه مرکزی یزد با حضور احمد ترحمی، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد و سیدمحمد رستگار، فرماندار یزد برگزار شد.

رقیه دوست‌فاطمیها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در این نشست با بیان اینکه پس از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی تکمیل پروژه از حدود یک‌ماه پیش در حال پیگیری و انجام است، بیان کرد: پروژه کتابخانه مزکری یزد در حال حاضر مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه و اولویت‌دارترین پروژه نهاد کتابخانه‌های عمومی تا پایان سال جاری است.

وی افزود: بر اساس پیگیری‌های نهاد، مقرر شده است در تکمیل و تجهیز این پروژه از شیک‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات استفاده شود تا این کتابخانه به یکی از مکان‌های جذاب و دلپذیر برای علاقه‌مندان به کتاب و مطالعه تبدیل شود.

به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، پیگیری طرح میراث فرهنگی برای بافت تاریخی پپرامونی کتابخانه، حل معضل کابل‌کشی فیبر نوری موردنیاز کتابخانه و پیگیری ویژه شهرداری یزد برای حل مشکل معارضان زمین کتابخانه، از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

احمد ترحمی، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته برای تکمیل پروژه و حمایت ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی، خواستار تسریع در روند عملیاتی تکمیل کتابخانه شد تا کتابخانه مرکزی یزد در اواخر سال جاری و براساس زمان‌بندی انجام شده به بهره‌برداری برسد.

در این جلسه همچنین مقرر شد جلسات پیگیری تکمیل کتابخانه مرکزی یزد هر هفته با حضور معاونان استاندار یزد و تحت نظارت و اشراف معاون امور عمرانی استانداری برگزار شود تا مشکلات احتمالی در مسیر تکمیل پروژه در کمترین زمان ممکن مرتفع شود.

در حاشیه این جلسه همچنین معاونان استاندار به همراه اعضای حاضر در جلسه، از بخش‌های مختلف کتابخانه، عملیات عمرانی تکمیل ساختمان و بخش فنی کتابخانه و روند ثبت کتاب‌های ارسالی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی، بازدید کردند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: