عضویت رایگان در کتابخانه‌های آذربایجان‌غربی همزمان با آغاز دهه فجر


منوچهر جعفری، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان غربی، گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، عضویت در کتابخانه‌های استان آذربایجان‌غربی طی روز ۱۲ بهمن‌ماه جاری رایگان است.

وی افزود: ۷۱ کتابخانه عمومی نهادی در آذربایجان غربی وجود داشته و عضویت رایگان با حضور شخص متقاضی و ارائه کارت شناسایی در کتابخانه‌ها میسر خواهد بود.

جعفری در ادامه سخنان خود گفت: آمار کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های استان یک میلیون و ۴۲۳ هزار جلد بوده و  ۴۰۳ هزار و ۲۸۷ نسخه کتاب در هشت ماهه اول سال جاری توسط ۶۷ هزار و ۳۷۱ نفر اعضای کتابخانه‌های استان به امانت برده شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد مراجعان به کتابخانه‌های عمومی نیز در سال جاری یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۷۱ مورد بوده، اظهار کرد: تعداد ۳۲۸ دستگاه  رایانه در کتابخانه‌های آذربایجان‌غربی به علاقمندان ارائه خدمات می‌کند.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۷۱ کتابخانه عمومی نهادی، ۳۴ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل در آذربایجان‌غربی وجود دارد، افزود: تعداد صندلی‌های کتابخانه‌های استان نیز چهار هزار و ۴۱۹ عدد است که در مساحت کلی ۴۵ هزار و ۸۳۹ متر مربع در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد.

جعفری با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم‌افزار از کتابخانه‌های مشارکتی حمایت می‌کنند، تصریح کرد: علاقه‌مندان به عضویت در کتابخانه‌ها می‌توانند در اولین روز از ایام‌الله دهه فجر با مراجعه به نزدیک‌ترین کتابخانه محل سکونت خود، به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه صدور کارت عضو کتابخانه‌‌های استان شوند.

وی برگزاری انواع مسابقات کتابخوانی، برگزاری نشست کتاب‌خوان تخصصی، برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان، نقاشی روی بنر را از جمله برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی عنوان کرد.

visio 2016

این مطالب را به اشتراک بگذارید: