عضویت رایگان افراد تحت پوشش بهزیستی یزد در کتابخانه‌های عمومی استان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، نشست انعقاد تفاهمنامه همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و بهزیستی استان یزد با حضور مدیران‌کل این دو نهاد برگزار شد.

این تفاهم نامه در راستای همکاری، اجرا و ارائه خدمات فرهنگی به افرادِ در معرض آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح توانایی‌های افراد دارای معلولیت با اداره کل کتابخانه‌های عمومی امضا شد.

علی‌محمد عطابخش، مدیرکل بهزیستی استان یزد در این مراسم گفت: بر اساس این تفاهمنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی استان متعهد به اطلاع‌رسانی دقیق برنامه‌ها به بهزیستی استان و آماده‌سازی شرایط و امکانات برگزاری کارگاه آموزشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مهارت‌های زندگی در کتابخانه‌های عمومی استان است.
 

وی، عضویت رایگان افراد تحت پوشش بهزیستی در کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری دوره آموزشی ویژه کتابداران بخش نابینایان کتابخانه‌های استان را از دیگر تعهدات نهاد کتابخانه‌های عمومی استان در این تفاهم نامه ذکر کرد.

عطابخش در خصوص تعهدات بهزیستی استان یزد در این تفاهمنامه گفت: بهزیستی متعهد به فراهم آوردن زمینه حضور حداکثری جامعه هدف خود در برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی، جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین اعلام آمار جامعه هدف (نابینایان، سالمندان، ناشنوایان) است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از تعهدات بهزیستی دانست و گفت: بهزیستی همچنین متعهد به مناسب سازی ورودی کتابخانه‌ها ویژه افراد دارای معلولیت، تامین ایاب و ذهاب جامعه هدف در ویژه برنامه‌های کتابخانه‌ای است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: