شهادت مادرم زهرا(س) افسانه نیست…


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حوادث و اتفاقاتی بعد از رحلت رسول خدا(ص) برای خاندان ایشان به وقوع پیوسته که در کتاب «مظلومیت گمشده در سقیفه» به صورت مفصل موضوع سقیفه شرح داده است اینکه چگونه هتک حرمت خانه وحی را کردند و بر مسند خلافت به زور غصب نشستند و حق امیرالمؤمنین(ع) را غصب کردند و در این راستا به احادیث و روایات اهل سنت و شیعه استناد شده است.

آیات و احادیث که در کتاب مذکور آمده است برای طرح مبحثی است که سالیان سال یکی از مباحث مورد اختلاف میان امامیه و اهل سنت است؛ در واقع موضوع این کتاب بررسی شهادت حضرت زهرا(س) است و سعی دارد اندکی از مصیبت‌های آن بانوی بزرگوار را بیان کند. در تمامی موارد نیز تلاش شده است اگر حدیثی بیان می‌شود سند آن از نظر رجالی دقیق و خیلی سخت‌گیرانه مورد بررسی قرار گیرد تا هیچ جای شبهه باقی نماند.

کتاب سعی دارد در دو فصل شهادت حضرت زهرا(س) را هم از کتب معتبر امامیه و هم از کتب اهل سنت ثابت کند و در پایان نیز به پرسش‌های به وجودآمده درمورد این موضوع پاسخ می‌دهد.

هدف از پرداختن به موضوعی با عنوان سقیفه در این کتاب، اینگونه مطرح شده که اولاً تاریخ بستر پند گرفتن است و در قرآن کریم داستان های اقوام گذشته به کرار نقل شده است تا مردم از این داستان‌ها پند بگیرند. یادگیری تاریخ برای این است که یک حادثه خوب را تکرار کنیم و یک حادثه بد را مجدداً تکرار نکنیم.

ثانیاً لازمه برخی از علوم اسلامی تاریخ است مانند عقاید، فقه و حدیث و قس علی هذا به طور مثال اگر شهادت حضرت زهرا(س) ثابت شود، اهل سنت باید احادیث شیخین را کنار بگذارند و این گونه خیلی از مسائل فقهی و کلامی اهل سنت عوض می‌شود.

آیت الله العظمی خامنه ای درمورد اهمیت مطالعه زندگی حضرت زهرا(س)‌می‌فرماید: «زندگی فاطمه زهرا(س)‌اگرچه کوتاه بود و حدود بیست سال بیشتر طول نکشید اما این زندگی از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و کار انقلابی و صبر انقلابی و درس و فراگیری و آموزش به این و آن و سخنرانی و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی دریای پهناوری از تلاش و مبارزه و کار و در نهایت هم شهادت است».
 
کتاب «مظلومیت گمشده در سقیفه»، اثر عباس ریحان صفت در ۱۱۷ صفحه، در قالب ۵ فصل، شمارگان ۵۰۰ نسخه و به بهای ۱۷ هزار تومان به همت انتشارات دیبای دانش منتشر شده است.

office 2013

Konya escort

این مطالب را به اشتراک بگذارید: