شب شعر قسم به قاصم برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سیدمهدی موسوی با اشاره به برگزاری هفته هنر مقاومت دفتر تبلیغات اسلامی به همت معاونت فضای مجازی ، هنر و رسانه این دفتر تصریح کرد: در سومین روز از هفته مقاومت «آیین شب شعر و خاطر» پاسداشت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان شهیدشان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اکران فیلم مستند کوتاهی در خصوص هنر و شعر مقاومت واجرای سرود حماسی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این آئین است و سردار الماسی نیز در این آئین به سخنرانی و خاطره‌گویی خواهد پرداخت.

رئیس اداره هنرهای ادبی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به حضور شاعران آئینی، حماسی و مقاومت در این آئین اظهار کرد: اساتیدی همچون علی موسوی گرمارودی، محمد علی مجاهدی، مرتضی امیری اسفندقه، سعید بیابانکی و جمعی از شعرای طراز اول فاضل و حوزوی نیز در این مراسم شعرخوانی خواهند داشت.

وی بیان کرد: شاعران غیرفارسی زبان از عراق و پاکستان هم به زبان های عربی و اردو، شعرشان را به ساحت شهیدان مقاومت تقدیم خواهند کرد و حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی نیز به مرثیه سرایی خواهد پرداخت.

موسوی با بیان اینکه اجرای این مراسم را نجم‌الدین شریعتی برعهده خواهد داشت خاطرنشان کرد: شاعران ارجمند و عموم علاقه‌مند به هنرمقاومت می‌توانند در این رویداد هنری که روز سه شنبه ۲۴دی ماه از ساعت ۱۸ در مرکز همایش‌های غدیر قم واقع در خیابان معلم برگزار می شود، شرکت کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: