سومین جایزه ادبی «شعر جم» فراخوان داد

مجید اجرایی، دبیر سومین جایزه ملی شعر جم با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر گفت: این جایزه در دو سال اول در محدوده جغرافیایی استان بوشهر و سپس پنج استان جنوبی کشور برگزار شد؛ اما در سال جاری، در سطح ملی و با حضور شاعران سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: متقاضیان برای شرکت در این جایزه ملی، از ۲۰ آذر تا ۳۰ دی‌ماه می‌توانند با مراجعه به سایت جایزه ملی شعر جم به نشانی http://jampoetry.ir  آثار خود را بر اساس بخش‌های اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.

این منتقد ادبی و شاعر بوشهری با اعلام اینکه این رویداد ملی در چهار بخش برگزار می‌شود، تصریح کرد: بخش‌های سومین جایزه ملی شعر جم شامل شعر موزون (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و تک‌شعر)، شعر آزاد (کتاب منتشر شده، کتاب منتشر نشده و تک‌شعر)، نقد شعر (کتاب منتشر شده و آثار منتشر شده در مطبوعات) و بخش ویژه جم (کتاب شعر منتشر شده، کتاب شعر منتشر نشده، تک‌شعر، کتاب پژوهشی منتشر شده و کتاب پژوهشی منتشر نشده) می‌شود.
bergama escort

اجرایی با بیان اینکه نقد و نظریه ادبی در شکل‌گیری روندها و فرآیندهای تحول‌آفرین ادبی بسیار موثر است، گفت: در این جایزه ملی، برای نخستین‌بار بخشی مستقل با عنوان نقد ادبی (شعر) در ساختار جایزه گنجانده و به آن پرداخته شده است. پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به اهمیت نقد شعر، از این بخش استقبال خوبی صورت بگیرد.

وی به داوری بخش‌های مختلف جایزه اشاره کرد و یادآور شد: در داوری این جایزه از شاعران و منتقدان مطرح معاصر دعوت به همکاری شده و اسامی آنها به‌زودی در رسانه‌ها اعلام خواهد شد؛ همچنین لازم به ذکر است که در این جایزه از شش گروه داوری استفاده می‌شود که شامل داوران مرحله اول شعر موزون، داوران مرحله دوم شعر موزون، داوران مرحله اول شعر آزاد، داوران مرحله دوم شعر آزاد، داوران بخش نقد ادبی(شعر) و داوران بخش ویژه جم است.

دبیر سومین دوره جایزه ملی شعر جم، درباره نحوه ارسال آثار به دبیرخانه افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت جایزه به نشانی http://jampoetry.ir از شرایط ثبت‌نام و نحوه‌ی آن و سایر جزئیات جایزه اطلاع یابند.

یادآوری می‌شود، آیین پایانی سومین جایزه ملی شعر جم در این شهر صنعتی با رویکردِ معرفی ظرفیت‌های شعر معاصر جم، جنوب و ایران ۱۵ و ۱۶ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: