سه انتصاب جدید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران/ بروجردی: نگاهم به تغییر همواره مثبت بوده است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آئین تودیع و معارفه جمعی از مدیران کل و معاونان سازمان اسناد و کتابخانه ملی شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸ با حضور اشرف بروجردی رئیس این سازمان برگزار شد.

بروجردی طی این احکام فیبرز خسروی «معاون کتابخانه»، سمیه توحید لو «معاون آموزش و پژوهش منابع دیجیتال»، عالی «مدیر کل اداره حراست» و غلامرضا امیرخانی را به عنوان مشاور ریاست سازمان منصوب کرد.

اشرف بروجردی در این مراسم ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: امید است با بهره‌مندی از برکات و معنویت‌های حاصل شده بتوانیم راه تکامل را به خوبی و درستی طی کنیم.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به تودیع و معارفه برخی از مدیران و معاونین این سازمان، گفت: به تعبیر قرآن کریم این چرخش‌ها همواره وجود دارد و امید است که این امر در راستای شناخت بهتر و بیشتر از تغییراتی که حاصل شده در حوزه‌های معاونت کتابخانه، معاونت آموزش و پژوهش و منابع دیجیتال و نیز اداره کل حراست فرصت‌هایی را ایجاد کند.

وی افزود: بدون شک همه ما این مجموعه را از دیگران دریافت کرده‌ایم، دیگران نیز خواهند آمد و ما جای خود را به آنها خواهیم داد اما آنچه که اهمیت داشته این است که در طی فعالیتی که انجام می‌دهیم بتوانیم با استفاده و بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رشد و بالندگی آن گام برداریم.

بروجردی تاکید کرد: این حاکمیت و نظام می‌تواند نمونه و الگویی از حاکمیت ایدئولوژی و عرصه عمل و اجرا باشد که امید است بتوانیم از آن بهره بگیریم و تلفیقی از این دو را به اجرا درآوریم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌ها و عملکردها در بخش های مختلف، بیان داشت: تمامی این تغییر و تحولات باید در جهت توسعه فعالیت‌ها، اعتلای سازمان و رشد و شکوفایی پرنسل و متنعم کردن جامعه اسلامی ایران صورت گیرد .

وی اضافه کرد: لازم است با استفاده از ظرفیت موجود راه رسیدن به تکامل را براساس اهداف و وظایف و سیاست‌های راهبردی تعریف کنیم و به نتیجه برسانیم.

بروجردی اظهار داشت: تا زمانی که این تغییر و تحول‌ها در چرخه مدیریت ایجاد نشود رشد و شکوفایی حاصل نخواهد شد و در این مسیر لازم است دیدگاه و ایده جدید خلق شود.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت انتقال تجربه از مدیریت‌های پیشین به مدیریت‌های جدید، افزود: باید مدیریت‌ها بتوانند به گونه‌ای حرکت کنند تا انتقال تجربه را به نسل بعد داشته باشند. نگاه بنده به تغییر مدیریت همیشه مثبت بوده است چرا که زمینه ساز ورود و انتقال ایده‌ها و تجربیات جدید به بدنه مجموعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به سیاست‌های پیش‌بینی شده و کسب موفقیت در این مسیر باید تمامی پرسنل از مدیران ارشد تا سایر کارکنان خود را اعضای یک خانواده بدانند و از نگرش جزیره‌ای پرهیز شود و کسانی که مسئولیت‌های جدید را می‌پذیرند مورد حمایت مدیران پیشین باشند و مدیران جدید با ایده‌های نو و تجارب جدید کار و امور را به بهترین نحو پیش ببرند.

در ادامه این مراسم هادی خانی، رئیس سازمان حراست کل کشور ضمن تبریک به مناسبت قرار گرفتن در ایام پرخیر و برکت رمضان و تشکر از ریاست سازمان اسناد رسمی و کتابخانه ملی، اظهار داشت: براساس سند چشم انداز وزارت اطلاعات یکی از وظایف حراست حفظ، صیانت و پاسداری از دارایی‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در راس این دارایی‌های ارزشمند و در کنار سایر موارد، نیروی انسانی به عنوان برجسته ترین عنصر دارایی ها جایگاه ویژه ای دارد.

وی با اشاره به ادامه فعالیت حجت الاسلام نوروزی،مدیرکل سابق اداره حراست در سازمان حج و زیارت بیان داشت: حراستی موفق است که فضای مجموعه را برای مدیران، معاونین و متصدیان برای پیشبرد امور و فعالیت های آنها امن کند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام نوروزی به خطبه جمعه آخر شعبان رسول اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: افضل روزه مربوط به امور نفسانی می شود.

وی ابراز داشت: مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی خوش بدرقه و خوش استقبال بود و همکاری با بروجردی به عنوان ریاست این سازمان توفیقی بود که شامل حال بنده شد.

حجت الاسلام نوروزی ضمن اشاره به واکنش مثبت و اخلاق مداری ریاست این سازمان در مواجهه با انتقادات، افزود: این سازمان محیط فرهنگی خاصی را فراهم آورده است و لازم است که با دقت، وسواس و تدبیر امور مربوطه را  پیش برد.

در ادامه این مراسم «عالی» ریاست جدید اداره حراست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه سرتاسر پرخیر و برکت، گفت: امید است با همکاری بتوانم خدمتی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهیم  و بتوانم در نهایت پاسخ مثبتی را به اعتماد ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی بدهم.

غلامرضا امیرخانی مشاور ریاست سازمان نیز با بیان اینکه معاونت کتابخانه سازمان بزرگترین معاونت سازمان کتابخانه ملی را تشکیل می‌دهد، بیان داشت: تمامی کارکنان این بخش تحصیلات رشته کتابداری را کسب کرده اند و خوشبختانه طی چهار سال فعالیت در این معاونت هیچگونه نقطه ابهامی وجود ندارد.

همچنین فریبرز خسروی معاونت کتابخانه یادآور شد: امید است بتوانیم اقدامات و اموری را که از گذشته آغاز شده است به بهترین شکل ادامه دهیم باید به این باور برسیم که در هر زمینه‌ای نقطه‌ای مثبت ایجاد کنیم چراکه این امر ماندگار خواهد بود.

سمیه توحیدلو، معاون آموزش و پژوهش منابع دیجیتال نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد، ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی جهت معرفی وی برای سکانداری این معاونت، بیان داشت: یکی از نکات مثبت و حائز اهمیت، متوسط و میانگین سنی مدیران این مجموعه بود که نوید بخش پویایی بوده است.

غلامرضا ظریفیان، رئیس اندیشگاه فرهنگی سازمان نیز به کارگروه‌های تشکیل شده در این مجموعه اشاره کرد و گفت: هم اکنون کارگروه‌های اندیشمندان، اسناد و کتابداری و اسلام شناسی و ایران‌شناسی تشکیل شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: