ساناز داودزاده‌فر شاعر برتر جشنواره شعر اروپا شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ ساناز داودزاده‌فر که به تازگی دومین مجموعه شعر خود را با عنوان «مردن با پایان باز» در نشر داستان منتشر کرده است به دعوت جشنواره شعر اروپا در این فستیوال شرکت کرد. این جشنواره هر ساله در رومانی برگزار می‌شود.

جشنواره شعر اروپا در روزهای ۴و ۵ ماه می ۲۰۱۹ در شهر سینایا رومانی برگزار شد و ساناز داودزاده‌فر با مجموعه شعر اول خود یعنی «روی حروف مرده راه می‌روم» در این جشنواره حضور داشت و موفق به کسب مقام برتر این جشنواره شد.
 

اولین کتاب شعر ساناز داودزاده‌فر با عنوان «روی حروف مرده راه می‌روم/ أمشي على حروف ميتة» با پيشنهاد، ترجمه و ويراستارى شاعر، مترجم و رئيس خانه شعر فلسطين «محمد حلمي الريشة» به عربی به چاپ رسيد كه بعد از مدتى در انتشارات تموز در دمشق سوريه چاپ مجدد شد و در نمايشگاه‌هاى بين‌المللى قاهره، بيروت، بغداد، كويت و امارات نیز شركت كرد.

 اكثر شعرهاى اين مجموعه در روزنامه‌های عربی مانند الشرق، الاوسط، الوطن، الرؤية، الدستور، الزمان، الاهرام، الحياة و مجلات عربى مانند الاداب و نزوي چاپ شده و ۳۰ مقاله روی آن نوشته شده است. این ترجمه‌ها سبب دعوت به شعرخوانى از این شاعر در فستيوال‌هاى جهانى معتبرى در کشورهاى عراق، عمان، تونس، مصر، فرانسه، اسپانيا، مراكش، صربستان و چند کشور دیگر شده است.
 
ترجمه مجموعه شعر «روی حرف مرده راه می‌رم» به زبان اسپانیایی با ترجمه تيو مارتينز شاعر و مترجم اسپانيايى در نشر CuteKillaPress چاپ شده است و به زودی به زبان فرانسه و انگلیسی هم منتشر خواهد شد.
 
لازم به ذکر است که جشنواره شعر اروپا هر ساله از شاعرانی که در کشورهای اروپایی اقامت دارند، دعوت می‌کند و یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های کشور رومانی در زمینه شعر است.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: