رکورد فروش بازار کتاب آمریکا در ماه شهریور

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، طبق آخرین آمارهای منتشر شده از بازار کتاب آمریکا ماه سپتامبر(شهریور) سال جاری بهترین و پررونق‌ترین ماه برای انواع مختلف کتاب‌ها بود. طبق این آمارها درآمد ناشران آمریکایی در این ماه ۱٫۵۴ میلیارد دلار ثبت شده است که این رقم نسبت به درآمد ماه سپتامبر ۲۰۱۸ حدود ۴درصد رشد داشته است.
 
طبق آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه ناشران آمریکا (AAP) درآمد کلی ناشران در سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از ۱۱میلیارد دلار ثبت شده است که باز هم مثل سال‌های گذشته کتاب‌های چاپی بیشتر از سایر انواع فرمت‌های کتاب فروش داشته است ولی امسال پررونق‌ترین سال برای کتاب‌های الکترونیک و صوتی بوده است.
 
در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میزان فروش کتاب‌های صوتی و دیجیتال بیش از ۲۴درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته رشد داشته است.
 
اتحادیه ناشران می‌گوید میزان درآمد حاصل از فروش کتاب‌های صوتی ماه سپتامبر ۵۲میلیون دلار بوده که این رقم برای کتاب‌های الکترونیک بیش از ۸۲میلیون دلار ثبت شده است.
 
اتحادیه ناشران آمریکا اعلام کرده است آمارهای جمع‌آوری شده از حدود ۱۱۰۰ ناشر کتاب در این کشور نشان می‌دهد تعداد مشتری‌های کتابی که به کتاب صوتی گوش می‌کنند هر روز نسبت به گذشته بیشتر می‌شود.
 
نکته جالب توجه آمارهای اتحادیه ناشران باثبات بودن و رشد فروش بازار کتاب‌های الکترونیک در سال‌های گذشته است که نشان می‌دهد این کتاب‌ها نیز مثل کتاب‌های صوتی هر روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند.
 
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: