رونمایی از ۱۸ عنوان کتاب در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش، حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام‌ جمعه گرگان، جمعی از میهمانان و مسئولان کشوری و استانی، خادمان و فعالان نماز روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه در تالار دکتر ابراهیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد.

در دقایق پایانی بخش اول مجموعه برنامه‌های بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز از ۱۸ عنوان کتاب که ویژه این دوره از اجلاس به همت مرکز تخصصی نماز با موضوع «نماز و مدرسه» تهیه و منتشرشده بود، رونمایی به عمل آمد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر آیتی مدیر مرکز تخصصی نماز درباره کتاب‌های منتشرشده به خبرنگار ایبنا، گفت: این کتاب‌ها با موضوع «نماز و مدرسه» و در قالب داستان و طنز منتشر شده‌اند. این آثار به‌گونه‌ای تألیف شده‌اند که با بیانی داستانی و زبانی طنز بر روی مخاطبان دانش‌آموز نوجوان اثرگذاری بیشتری نشان دهد.

آیتی ادامه داد: کتاب «درس‌نامه معلمان و مربیان برای دختران سوم ابتدایی» ویژه دختران سوم ابتدایی که در آستانه سن تکلیف هستند منتشرشده و در آن هر آنچه دختران لازم است بدان آگاه شوند تبیین شده است.

وی افزود: «گروه نماز بازها»، «مسجد عجیب‌وغریب»، «ماجراهای کلاس پرحاشیه» و «بی‌نمازها خوشبخت‌ترند» که این مورد آخر مجموعه داستانی دخترانه است نیز در این مراسم رونمایی شدند.
 

آیتی به تألیف و انتشار ۵ کتاب سه‌زبانه با هدف تأثیرگذاری و جذب افراد به‌سوی نماز با بهره‌مندی از پیام‌های کوتاه اشاره کرد و گفت: «مراقب قلب سپاهت باش»، «ببین آنکه را دیده نمی‌شود» «زندگی با اعمال شاقه»، «زندگی تو چقدر می‌ارزد» و «فرشته نجات من» عناوین این کتاب‌های ۳ زبانه است که با موضوع اهمیت نماز و تشکر از خدا تألیف و منتشر شده‌اند.

آیتی اظهار کرد: کتاب‌های «صد پیامک از خدا» با عباراتی کوتاه و انگیزشی با موضوع دعوت به نماز و «آموزش نامه‌نگاری به خدا» کتابی درباره آموزش نامه‌نگاری با موضوع آداب نماز و «فرهنگ اصطلاحات نماز» هم از دیگر آثاری است که امروز از آن‌ها نیز رونمایی به عمل آمد.

مدیر مرکز تخصصی نماز در خاتمه به دیگر کتاب‌های این آیین رونمایی اشاره کرد و گفت: «اعترافات اصلی سران اصلی باند ت.ن.ن»، «درمان وجدان درد بدون درد و خونریزی»، «هزار راه برفته در زندگی آقای کفترزاده»، «مهارت‌های زندگی در زندگی داش بهرام» و «به خاطر آدم‌خوارها نماز بخون» مجموعه‌ای جذاب ۵ جلدی است که با نگاهی طنز و کاریکاتور با موضوعاتی چون پاسخ به شبهات نماز، موانع نمازخواندن، دعوت نامناسب به نماز و عوامل ترک نماز منتشرشده‌اند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: