رونمایی از سه کتاب در دهمین نمایشگاه کتاب زنجان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم رونمایی از این سه کتاب با حضور حسن خلجی (شاعر)، زهرا محمدی (نویسنده) و ژاله افشاری (شاعر) برگزار شد.

در حاشیه این مراسم، علاوه بر جشن امضای کتاب نسخه‌هایی از کتاب‌ها در اختیار حاضرین قرار گرفت و همچنین توضیحاتی در ارتباط با درون‌مایه کتاب‌های رونمایی شده بیان شد.

در یک برنامه جنبی دیگر در دهمین نمایشگاه کتاب استان زنجان، نشست سبک زندگی ایرانی اسلامی از منظر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور تعدادی از جوانان و با تشریح بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با سبک زندگی دینی و اسلامی،. برگزار شد.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در این نشست گفت: یکی از موارد هفت‌گانه بیانیه مقام معظم رهبری مولفه سبک زندگی است که امروزه با توجه به یک رویکرد تهاجمی در حوزه فرهنگ که شاهد آن هستیم.

عباس بابایی با بیان اینکه تاکنون یک جنگ نرم تمام‌عیار توسط دشمن اجرا می‌شد که برای تغییر در محاسبات و تغییر گفتمان فرهنگی مردم ایران بوده است، گفت: نفوذ فرهنگ غربی به درون زندگی مردم نگران کننده است و مقام معظم رهبری در این رابطه تذکر داده و رهنمودهای لازم را ارائه کرده‌اند.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه امروزه نتایج زیان‌بار سبک زندگی غربی کاملاً در زندگی شهروندان غربی مشهود است و آنها نه در حوزه زندگی مشترک و نه تربیت فرزند، درست عمل نکرد‌ه‌اند.

وی با بیان اینکه سبک زندگی غربی موجب آثاری سوء در زندگی افراد می‌شود، اضافه کرد: سبک زندگی غربی در واقع در قالب مصرف گرایی و نگاه خاص غرب به انسان به عنوان محور است، در حالی که در دین اسلام محور هستی خداوند بوده و سعادت نیز در اطاعت از خداوند محقق می‌شود.

بابایی با اشاره به اینکه در حیات طیبه ما خانواده جایگاه والایی دارد، تصریح کرد: هیچکدام از این موارد در سبک زندگی غربی جایگاهی ندارد.

برنامه‌های جنبی مختلفی اعم از نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب، نشست سبک زندگی اسلامی، نشست کتابخوان و معرفی کتاب، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب، رنگ‌آمیزی و نقاشی توسط کودکان در دهمین نمایشگاه کتاب استان زنجان، تاکنون به اجرا درآمده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: