رونمایی از دفتر شعر محمدرضا اصلانی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی از کتاب «هزارباده هزار باد در هزاره‌های شب تو بر تو»، نوشته محمدرضا اصلانی، یکشنبه ۱۷ آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور محمدرضا اصلانی برگزار می‌شود، محسن طاهرنوکنده، هوشیار انصاری‌فرد، شاهد طباطبایی، مهدی نیک‌بین و حامد هاتف سخنرانی خواهند کرد.

کتاب «هزارباده هزارباد درهزاره‌های شب تو برتو» یک منظومه بلند است. این منظومه با توجه به اسطوره‌های ایرانی به وجوه فرهنگی کشور می‌پردازد. در این کتاب رویکردهایی از بیدل، حلاج،‌ عین‌القضات و حوادث تاریخی از یعقوب لیث گرفته تا دیگر اتفاقات مهم را می‌خوانیم. همه این‌ها با مرکزیت رستمی است که از شاهنامه آمده و اکنون پیر شده است و دیگر حوصله گذشته را ندارد. همه این‌ها در مجموع یکی هستند و یک فضای دراماتیک را ایجاد کرده‌اند.

محمدرضا اصلانی، شاعر و کارگردان، متولد سال ۱۳۲۲ در رشت است و از دهه ۴۰ خورشیدی تا امروز در عرصه ادبیات و سینما فعالیت داشته است.

«شب‌های نیمکتی، روزهای باد» (۱۳۴۴)، «بر تفاضل دو مغرب» (۱۳۵۴)، «سوگنامه سال‌های ممنوع» (۱۳۵۷) و «بنفش‌تر از خود با خیابان‌های خاموش» (۱۳۹۲) از دفتر شعرهای اصلانی به شمار می‌آیند. او نزدیک به ۳۰ اثر سینمایی هم که بیشتر مستند هستند، کارگردانی کرده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: