رونمایی از ترجمه سمفونی مردگان به زبان چینی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ تا ۱۵، در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران، با حضور مای جیا و نمایندگان انتشارات چاینا اینترکُنتیننتال پرس مراسمی برگزار می‌شود که در آن از کتاب «کشف رمز» نوشته مای جیا  و ترجمه «سمفونی مردگان» به زبان چینی رونمایی می‌‌شود. 

کشف رمز سرگذشت یک نابغه ریاضی در سرویس اطلاعاتی چین است. این رمان به ۳۳ زبان ترجمه شده و بیش از ۴۰ رسانه معتبر بین‌المللی از جمله نیویورک تایمز، نیویورکر، گاردین و تایمز آن را توصیه کرده‌اند. کشف رمز عنوان رمانی از مای جیا نویسنده معاصر چینی است، که به سبب نگارش داستان‌هایی با محتوای امنیتی و جاسوسی به عنوان پدر ادبیات اطلاعاتی‌ـ‌جاسوسی چین شناخته می‌شود.

گروه انتشاراتی ققنوس از همین ناشر کتاب «مزه‌شناس» را هم در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌کند. رمان مزه‌شناس یکی از آثار فاخر ادبیات معاصر چین به شمار می‌رود. این رمان علاوه بر این‌که راهنمای بسیار خوبی برای آشنایی با رسوم و فرهنگ چین است، بخش بسیار مهمی از تاریخ معاصر آن کشور را بی هیچ اغماضی روایت می‌کند.

لو وِنفو، که از جوانان حاضر در صف انقلاب کمونیستی چین بوده، داستان بزرگ‌ترین نقطة عطف تاریخ معاصر چین را از دل و زبان مردم کوچه و خیابان روایت می‌کند. مزه‌شناس روایتگر داستانی صادقانه و انقلابی است، انقلابی سخت همچون تمام انقلاب‌های دنیا؛ انقلاب‌هایی که سخت‌اند، اما در دلشان قصه‌هایی ملایم و همگون با زندگی روزمره دارند؛ قصه ایده‌های مشترک و افکار متناقض، قصه صعود و سقوط، قصه تغییر و سکون.

 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: