روایت مدرنی از رستم و سهراب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، «سوگ جامه» عنوان تازه‌ترین اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی است که از روز سه‌شنبه نوزدهم آذر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

میثم عباسی نویسنده و کارگردان نمایش درباره محتوای این اثر نمایشی گفت: نمایش «سوگ جامه» برگرفته از داستان رستم و سهراب شاهنامه فردوسی است که این بار با نگرشی متفاوت، ساختاری مدرن روی صحنه می‌رود. این نمایش در حوزه زبان نیز کوشیده تا مبتنی بر یک اثر پژوهشی که کاملا مبتنی بر یافته علمی است شرایط متفاوتی را روی صحنه خلق کند که فکر می‌کنم می‌تواند با مخاطب ارتباط جالب توجهی برقرار کند و من امیدوارم این فضایی که به آن اشاره کردم دارای جذابیت‌هایی که به آن اشاره کردم باشد. به هر حال من و گروه اجرایی تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم که مخاطب در تالار سایه شاهد اجرای بسیار متفاوتی از داستان رستم و سهراب باشد تا کنون خوانده یا دیده است.

در این اثر نمایشی که با شیوه‌ای متفاوت پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت، علی بیک محمدی، اصغر شریعتی، داود شمس، سروش طاهری، محسن علیمحمدی، رضا نعمتیان، ندا نوری به عنوان بازیگران اصلی حضور دارند. این در حالی است که  هادی آبیاری، عطیه خورسند، آرمین رجایی، آرزو رضالو، فاطمه رهبری، میلاد سرائی، پارمیدا شایان، منیژه شبانی مقدم، محمد علی عسگری، مهلا قدوسی، امیر رضا کوشانی، محمدرضا محمدی، مجتبی معارفوند، مروارید معصومی سایر بازیگران نمایش را تشکیل می‌دهند.

دیگر عوامل اجرا عبارتند از دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: کامبیز بابایی/ طراح صحنه: سینا ییلاق بیگی/ طراح لباس: ماهرخ سلیمانی پور/ طراح گریم و قطعات: حسین تبریزی/ طراح پوستر: سروش کیومرثی/ ساخت عروسک: زهره اسمعیل.

نمایش «سوگ جامه» به نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی از روز سه شنبه نوزدهم آذر ماه ساعت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: