«راز آواز» فاش شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «راز آواز» اثری از مژگان شیخی، که داستانی با موضوع دوستی و همکاری را به تصویر می‌کشد، برای ششمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب کودک شده است.

در این کتاب نوک طلا بلبل کوچکی است که آوازش را گم کرده است. او در صدد پیدا کردن آوازش است و در این راه از خیلی از دوستان و رهگذران سراغ گم‌شده‌اش را می‌گیرد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «نوک طلا خسته شد، رفت و کنار گل سرخ نشست. همان گلی که هر روز برایش آواز می‌خواند. بال‌هایش را بست و سرش را لای پرهایش پنهان کرد. گل سرخ آرام از خواب بیدار شد. خمیازه‌ای کشید، نوک طلا را دید. گل‌برگ‌هایش را تکانی داد و گفت: «نوک طلا، بلبل زیبا، چرا امروز غمگینی؟ چرا آواز نمی‌خوانی؟» نوک طلا سرش را از لای پرهایش بیرون آورد و گفت: «دوست خوبم، نمی‌توانم بخوانم. آوازم را گم کرده‌ام. تو آوازم را ندیده‌ای؟»

«راز آواز» که از سوی خشایار قاضی‌زاده تصویرگری شده و مناسب گروه سنی ۷ سال به بالا است نخستین بار در سال ۱۳۷۵ منتشر شده است.

براساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «راز آواز» در قالب دو هزار و ۵۰۰ نسخه به قیمت ۵هزار تومان به دست مخاطبان رسیده است.

پیش‌تر نیز ۶۷ هزار نسخه از کتاب «راز آواز» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: