«دورهمی» در نمایشگاه کتاب تهران

به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات جمهوری، رمان «دورهمی» نوشته آن انرایت، نویسنده‌ شهیر ایرلندی با ترجمه‌ مینا صفار، در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌ انتشارات جمهوری رونمایی و همزمان در کتابفروشی‌های سراسر کشور پخش و منتشر می‌شود.

آن ترزا انرایت که در ایران با نام «آن انرایت» شناخته شده، نویسنده‌ای ایرلندی‌ست و «دورهمی» چهارمین رمان او محسوب می‌شود که سال ۲۰۰۷ برنده‌ جایزه‌ «من‌بوکر» شده است. از دیگر جوایزی که انرایت موفق به دریافت آن‌ها شده، می‌توان به جایزه‌ «رونی» برای ادبیات ایرلند، سال ۱۹۹۱، جایزه‌ «اِنکور»، سال ۲۰۰۱ و بهترین رمان ایرلندی سال ۲۰۰۸ اشاره کرد.

«دورهمی» ماجرای سفر درونی ورونیکا، راوی داستان است که به‌دنبال استخراج معانی از رویدادهایی که در گذشته و حال در ایرلند و انگلستان اتفاق افتاده‌اند و می‌افتند، داستانش را روایت می‌کند. زمان روایت، ورونیکا ۳۹ ساله است و از طریق کنکاش در گذشته‌ خانواده‌ خود می‌کوشد تا ریشه‌ حادثه‌‌ای که برای او اتفاق افتاده پیدا کند. او حقایق تکان‌دهنده‌ای درباره‌ سایر اعضای خانواده، آشکار می‌کند و قصد دارد آن‌ها را با نزدیکانش مطرح کند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: 
«آدم‌های اندکی هستند که به ما عشق می‌ورزند. می‌خواهم به دخترانم بگویم هر زمان عاشق شوید، اتفاق مهمی افتاده است، حتی در ۱۹ سالگی؛ به‌خصوص در ۱۹ سالگی. و اگر بتوانید در ۱۹ سالگی افرادی که عاشقشان بودید را با انگشتان یک دست بشمارید، که چندان میسر نیست، در چهل‌سالگی شاید و فقط شاید به انگشتان دست دیگرتان هم نیاز پیدا کنید.»

تاب «دورهمی» نوشته‌ آن انرایت با ترجمه‌ مینا صفار در 295صفحه‌، شمارگات ۱۰۰۰نسخه و به قیمت پشت جلد ۳۵۰۰۰تومان از سوی انتشارات جمهوری منتشر شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: