«خلیج فارس» در نمایشگاه کتاب پاریس رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) اثر ماندگار و گرانسنگ «خلیج فارس» در نمایشگاه کتاب پاریس، در غرفه ایران، رونمایی و در معرض نمایش و معرفی قرار خواهد گرفت.
 
این کتاب فاخر، نخستین کتاب خلیج فارس در تاریخ ایران است که به ۱۰ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، چینی و اردو حاوی ۱۲۰ نقشه خلیج فارس و ۱۰ سند سازمان ملل درباره خلیج‌ فارس به چاپ رسيده است.
 
در کتاب حاضرکه توسط جواد نوروزی؛ محقق و پژوهشگر ایرانی، گردآوری و تالیف و در دپارتمان ترجمه آژانس ادبی و ترجمه پل به زبان‌های رایج خارجی ترجمه شده است، از مستندات ۷۵۰ منبع و ماخذ معتبر خارجی استفاده شده است.
 
این کتاب به‌صورت نفیس، در قطع رحلی با جلد و جعبه تمام چرم و همچنین با جلد شومیز چاپ شده است و مورد استقبال‌، تحسین و تقدیر مقامات و نهادهای فرهنگی کشور ازجمله سید‌عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی، علی‌اکبر ولایتی؛ مشاور مقام معظم رهبری، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان؛ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آذری محمد آذری‌جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات قرار گرفته است. همچنین برای پاسداشت این اقدام ارزنده مراسم مختلف رونمایی در داخل کشور برگزار شده است.
 
این کتاب قرار است یکشنبه(۲۶ اسفند‌ماه) سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پاریس با حضور مقامات سیاسی و فرهنگی ایران در فرانسه و همچنین مولف اثر و مدیر آژانس ادبی و ترجمه پل طی مراسم ویژه‌ایی رونمایی شود.
 اعتبار علمی و محتوایی اثر حاضر به تایید موسسات زیر نیز رسیده است:
 
– اداره حقوقی وزارت امور خارجه 
– اداره کل خلیج فارس وزارت امور خارجه
– اداره کل مرزها و دریاها وزارت امور خارجه
– سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
– ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی
– دانشکده فارابی
این مطالب را به اشتراک بگذارید: