خالق «درنگه» درگذشت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده در سال ۱۳۳۰ خورشیدی در شهر خورموج از توابع شهرستان دشتی متولد شد.

وی از شعرای بزرگ دشتی بود که از دوران دانش‌آموزی به شعر و شاعری علاقه داشته و حاصل تلاش‌های شعری وی در شش مجموعه به نام‌های «درنگه»، «از خاک تا افلاک»، «سوز و ساز»، «ساحت سرخ اجابت»، «شقایق‌های بیرم» و «شقایق‌های سال» به چاپ رسیده است.

زنده‌یاد هاشمی‌زاده علاوه بر شعر، استاد خوشنویسی بود و به داستان‌نویسی و نقاشی هم علاقه خاصی داشت. وی همچنین از تاریخ معاصر دشتی نیز اطلاعات خوبی داشت و دارای مدرک کارشناس جامعه شناسی از دانشگاه شیراز بود.

این شاعر و نویسنده و پژوهشگر همچنین دبیر آموزش و پرورش بود و مدرک دوره عالی خوشنویسی را هم از انجمن خوشنویسان ایران دریافت کرده بود. عضویت در سازمان فرهنگی استان، کارشناس ادبیات و تاریخ علوم اجتماعی صدا و سیمای بوشهر و مسئولیت شعر انجمن فایز دشتی از مسئولیت‌های این شاعر هنرمند بود.

بر اساس همین گزارش،؛ در پی درگذشت سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پیامی ضایعه فقدان این چهره ماندگار ادبی دشتی را تسلیت گفت.

متن پیام فاطمه کرمپور به این شرح است:
«با افسوس فراوان خبر درگذشت شاعر توانا استاد سید محمدرضا هاشمی زاده موجب تاسف و تاثر مردم استان بوشهر و شهرستان دشتی شد. بی‌گمان جایگاه رفیع این شاعر در تاریخ شعر و ادب پایدار و خدمات ارزنده‌ای که به فرهنگ و هنر کشور عرضه نموده‌ ماندگار خواهد ماند.

اینجانب درگذشت شاعر ارجمند سید محمدرضا هاشمی زاده که از شاعران برجسته کشور و استان بوشهر بود را به جامعه فرهنگی و هنری استان، خانواده محترم آن فقید تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت دارم».

این مطالب را به اشتراک بگذارید: