حاتمی: آموزش و پرورش نقش موثری در ترویج فرهنگ مطالعه دارد

مرتضی حاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از نقد و بررسی سه‌عنوان از آثارش در ایلام خبر داد و گفت: کتاب‌های «عاقبت پهلوان مغرور»، «راسوی مهربان» و «خدایی که در این نزدیکی است» از آثار بازآفرینی شده من از ادبیات کلاسیک است.

حاتمی، در ادامه بر اهمیت خواندن کتاب در کلاس از سوی آموزگاران و راه‌انداری کتابخانه کلاسی برای ترویج فرهنگ امانت کتاب در میان دانش آموزان، تأکید کرد و افزود: ادبیات کلاسیک ایران، گنجینه‌هایی معنوی و ملی هستند که لبریز از مفاهیم اسلامی، اخلاقی، انسانی، تربیتی، ملی و … است. بازنویسی و بازآفرینی از ادبیات کلاسیک، بهترین راه برای معرفی مفاهیم مورد نظر به جامعه هدف است.

این نویسنده ادامه داد: آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان با عنایت به بسترها و پتانسیل‌های موجود، نقش مهم و موثری در کتاب‌خوان کردن کودکان و نوجوانان و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه دارند.

وی از دانشجو معلمان درخواست کرد تا خواندن کتاب، قبل از آغاز درس را به عنوان یک عادت فرهنگی انجام دهند.

نشست نقد و بررسی کتاب‌های «عاقبت پهلوان مغرور»، «راسوی مهربان» و «خدایی که در این نزدیکی است» با حضور خداداد ابراهیمی منتقد و روزنامه نگار، سیدمحمد موسوی روان شناس و رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی، زهرا مرادپور مجری-کارشناس و مسئولین و دانشجومعلمان پردیس امام جعفر صادق(ع) سوم آذرماه در مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: