جلسه داوری پنجمین جایزه دکتر داوری اردکانی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نخستین جلسه‌ هیات داوران جایزه دکتر رضا داوری‌اردکانی با حضور رضا داوری‌اردکانی، سیدضیاء شهابی، شهرام پازوکی، سیدحمید طالب‌زاده، علی‌اصغر مصلح و علی‌اصغر محمدخانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شد.
 

در این جلسه بررسی اولیه درباره ۲۷ پایان‌نامه دوره‌ی دکترای فلسفه که در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ دفاع شده‌اند، آغاز شد. این رساله‌ها از دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، اصفهان، موسسه‌ی پژوهشی حکمت و فلسفه، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بوده و موضوعاتشان درباره فلسفه افلاطون، لویناس، هایدگر، گادامر، لایب‌نیتس، اسپیواک، کی‌یر کگور، ابن‌عربی، ملاصدرا، ابن سینا، سهروردی و … بود.

این پایان‌نامه‌ها در حوزه‌های فلسفه‌ی غرب، فلسفه تطبیقی، فلسفه علم، فلسفه سینما و… نوشته شده‌اند.

جایزه دکتر داوری‌اردکانی برای تقدیر از دانشجویان دکتری رشته فلسفه، با مشاوره و هم‌فکری و حمایت مادی و معنوی رضا داوری‌اردکانی هر ساله برگزار می‌شود.

مراسم اهدای پنجمین دوره این جایزه مرداد ماه سال جاری در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار خواهد شد و رساله‌های برگزیده و تشویقی معرفی می‌شوند. به برگزیدگان این جایزه لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا و رساله برگزیده به همت انتشارات هرمس منتشر می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: