جشنواره ابوذر موجب ارتقای جایگاه رسانه‌ای قم می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ابوذر استان قم، با حضور سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، مهدی تاجیک رئیس بسیج رسانه استان و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر، سیدجواد اشرفی دبیر پنجمین جشنواره، محمدرضا شعبانی راد معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری و یزدی نژاد رئیس سازمان بسیج هنرمندان برگزار شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای رسانه‌های قم بسیار موثر خواهد بود، چرا که جایگاه خبر قم دارای جایگاه ویژه ای در کشور است؛ وجود  و حضور مراکز حوزوی همچون حوزه علمیه، جامعه مدرسین، جامعه المصطفی، دفتر تبلیغات و مراجع تقلید، نشان دهنده جایگاه خاصی است در زمینه خبر و انعکاس خبر چه در بعد کشوری و چه بعد بین المللی جایگاه ویژه ای را برای خود در نظر گرفته است.
 
حسینی کاشانی با بیان اینکه جشنواره گذشته موجب تحرک و ایجاد انگیزه شد، اضافه کرد: حضور مراجع و بزرگان حوزه، جشنواره ابوذر را پررنگ جلوه خواهد داد و باید سعی شود  در این جشنواره از ظرفیت‌های قم استفاده شود و سطح رسانه قم ارتقای بیشتری پیدا کند. باید با برنامه ریزی موثر و دقیق در چگونگی برگزاری جشنواره‌های همسو در عرصه رسانه سطح استان را ارتقا دهیم.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تاکید بر جشنواره ابوذر تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی  می‌تواند با رویکرد‌های متفاوت و سیاست‌های  مختلف سطح رسانه ای استان را ارتقا دهد. در سال گذشته برگزاری این جشنواره موجب تحرک و ارتقا انگیزه‌های خبری خبرنگاران و اصحاب رسانه در استان شد.
 
حسینی کاشانی یادآور شد: در کارهای فرهنگی همیشه سعی داشته باشیم، دنبال کاری باشیم  که متکفلی برای این کار تعریف نشده باشد. همچنین در یک جشنواره همه توقعات و ابعاد متعدد را نداشته باشیم چرا که تعدد موجب افت کیفیت خواهد شد.
 
استفاده از ظرفیت سازمان بسیج رضایت بخش بود
در ادامه مهدی تاجیک رئیس بسیج رسانه استان و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر قم، گفت: تجربه ای که در جشنواره ابوذر سال گذشته  به دست آمد نسبت به سال‌های گذشته متفاوت تر بود چرا که هم  در مرحله اجرا و همچنین از نظر استفاده از ظرفیت سازمان بسیج و افزایش تعداد شرکت کننده‌ها و آثار دریافتی رضایت بخش بود.
 
رئیس بسیج رسانه استان قم تصریح کرد: در جشنواره پیش رو قصد داریم با استفاده از  ظرفیت‌های پیش روی استان و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی  نسبت به تجارب سال‌های گذشته از ابعاد مختلف ساختار، موضوعات و قالب‌ها یک گام جلوتر حرکت کنیم.
 
تاجیک بیان کرد: می‌خواهیم هدایت و جهت دهی به موضوعات جشنواره را پر رنگ تر کنیم و سعی بر این شده در جشنواره پیش رو بر مسئله هدایت و جهت دهی متمرکز شویم که جای این بحث در شورای سیاستگذاری جشنواره است.
 
فراخوان جشنواره اعلام خواهد شد
در پایان سید جواد اشرفی دبیر پنجمین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر استان قم گفت: فراخوان جشنواره درباره موضوعات، رشته‌ها و بخش‌های ویژه جشنواره اعلام خواهد شد. همچنان‌که تلاش می‌شود در قالب نشست خبری فرایند برگزاری جشنواره به اطلاع مخاطبان برسد.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: