جدیدترین اثر سید مجتبی حسینی در نمایشگاه کتاب

سید مجتبی حسینی؛ نویسنده، پژوهشگر و مدرس حوزه دین و معارف اهل بیت (ع)، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به عرضه جدیدترین کتابش در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیان کرد: به‌صورت خلاصه و چکیده می‌توان گفت که کتاب «دین‌داری در دنیای معاصر»، در پی پاسخ به این پرسش است که آیا در شرایط دنیای معاصر می‌توان دین‌دار بود؟ به‌گونه‌ای که هم منافاتی با دین‌داری ما نداشته باشد و هم به اقتضائات و شرایط دنیای امروز توجه داشته باشد.
 
وی ادامه داد: در این کتاب که در سال ۱۳۹۷ از سوی انتشارات کتاب نیستان چاپ شد، سعی شده شاخصه‌های دین‌دار بودن در دنیای معاصر، براساس روایات و شاخصه‌هایی که برای این منظور از زبان معصومین (ع) بازگو شده، برای مخاطبان بازخوانی شود.
 
کتاب در سه بخش به تعریف‌هایی از دنیای معاصر، بررسی چالش میان آزادی و تقید، نسبت میان آزادگی و دین‌داری، چالش میان دین‌داری و دانش، چالش بُعد زمانی در دین‌داری، چالش عوارض دنیای معاصر با دین‌داری و بررسی رابطه انسان با خدا می‌پردازد.
 
نخستین چاپ کتاب «دین‌داری در دنیای معاصر» در ۱۶۰ صفحه به بهای ۱۷ هزار تومان از سوی انتشارات کتاب نیستان در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: