جایزه ارنست اسکات ۲۰۱۹ برنده‌اش را شناخت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکزاندپابلیشینگ – دکتر بیلی گریفیتز از دانشگاه دیکین جایزه ارنست اسکات ۲۰۱۹ را برای کتاب «رویای ازلی: پرده‌برداری از استرالیای باستان» که تغییر دیدگاه‌ها در فرهنگ بومی استرالیا را از طریق تاریخ باستان‌شناسی دنبال می‌کند، از آن خود کرد.

جایزه ۱۳ هزار دلاری ارنست اسکات به اثری تعلق می‌گیرد که بر اساس تحقیقات بنیادی به تاریخ استرالیا، نیوزلند یا تاریخ استعمار می‌پردازد.

بیلی گریفیتز گفت بسیار مفتخر است که این جایزه را دریافت می‌کند. او گفت:‌ «فینالیست‌های امسال غنا، عمق و تنوع تاریخ‌ها درباره استرالیا و نیوزلند را نشان دادند. آنها همچنین معرف آگاهی رو به رشد و احترام به اقوام اولیه، دانش و توصیفات تاریخی و فرهنگی هستند.»

گریفیتز همچنین گفت: «وقتی درباره تاریخ ۲۳۱ سال پیش استرالیا صحبت می‌کنیم، در واقع از بیش از ۶۰ هزار سال تجربه انسانی در این قاره می‌گوییم. کتاب من درباره درک عمیق‌تر این داستان است.»

şanlıurfa escort

جایزه ارنست اسکات برای زنده نگه داشتن یاد پروفسور ارنست اسکات، استاد تاریخ دانشگاه ملبورن از ۱۹۱۳ تا ۱۹۳۶ تاسیس شده تا دنباله‌رو علاقه او به توسعه مطالعات تاریخی استرالیا باشد.

سال گذشته پروفسور مایکل بلگریو به خاطر کتاب «رقص با پادشاه: فراز و فرود سرزمین پادشاه، ۱۸۸۵-۱۸۶۴» برنده این جایزه شد.

بیلی گریفیتز در سفری در زمان به دنبال درک تاریخ عمیق و استثنایی قاره استرالیا است. «رویای ازلی» محصول پرشور این سفر است و معنای زندگی کردن در یک مکان باستانی را با سوالات پیچیده‌اش درباره مالکیت و تعلق بررسی می‌کند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: