تکذیب خبر درگذشت پدر مطالعات خلیج فارس

یکی از فرزندان دکتر اقتداری در این باره به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: حال پدرم نامساعد اما هنوز زنده است و در بخش آی سی یو بیمارستان آسیا تحت نظارت ویژه قرار دارد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها خبر درگذشت پدرم را منتشر کردند. به ما زنگ می‌زنند و تسلیت می‌گویند. این عمل بسیار ناراحت‌کننده است و ما را در این شرایط می‌رنجاند. ما از هر نهاد، رسانه، خبرگزاری و… که خبرهای ناراست منتشر می‌کنند شاکی هستم.

فرزند اقتداری گفت: پدرم فروردین‌ماه زمین خوردند و یکی از استخوان‌های‌شان دچار شکستگی شد. پس از شکستگی جراحی شدند و همین مساله باعث شد که حالشان زیاد مناسب نباشد.

احمد اقتداری در سال ۱۳۰۴ در شهر گراش در فارس به دنیا آمد. عمده شهرت او به‌علت پژوهش در خلیج فارس است. اقتداری حدود چهل کتاب و بیش از یک‌صد مقاله علمی به چاپ رسانده است. در میان آثار او از تصحیح و انتشار دیوان اشعار شاعران، ترجمه آثار تحقیقی نویسندگان و پژوهشگران غیرایرانی تا چاپ قصه‌های مثنوی، منطق‌الطیر و هزار و یک شب و همچنین تحقیقات علمی در زمینه لهجه‌شناسی، زبان و فرهنگ مناطق مختلف کشور دیده می‌شود.

از جمله آثار او می‌توان به «خلیج فارس از دیرباز تا کنون»، «بندرعباس و خلیج فارس»، «صید مروارید در خلیج فارس»، «تاریخ مسقط و عمان و بحرین و روابط آن با ایران» و «سرگذشت کشتیرانی ایران» اشاره کرد. در سال ۱۳۹۱ جایزه ویژه مرکز موقوفات دکتر افشار با عنوان «جایزه تاریخی و ادبی دکتر محمود افشار برای زبان فارسی و وحدت ملی ایران» به او اهدا شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: