تاخیر انتشار کتاب شهردار سابق لندن درباره شکسپیر در نتیجه برگزیت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، پس از اینکه بوریس جانسون چند بار تحویل کتابی درباره شکسپیر را به ناشر به تأخیر انداخت همه منتظر چاپ کتاب در سال جاری بودند اما این بار جانسون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را بهانه کرد و انتشار کتاب را چهار سال دیگر به تأخیر انداخت.
 
در آغاز قرار بود کتاب در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ منتشر شود اما ناشر کتاب که قرار است «شکسپیر: معمای نابغه»  نام بگیرد اعلام کرد که معلوم نیست تاریخ بعدی انتشار کِی مشخص شود.
 
از طرف دیگر گفته می‌شود دلیل این تأخیر بی‌توجهی به موعد مقرر تحویل کتاب است و نویسنده یک کلمه هم ننوشته است و از او درخواست شده است ۵۰۰ هزار پوند بیعانه‌یِ دریافتی را پس دهد اما هودور و استاوتون، ناشر انگلیسی اعلام کرد کتاب در ماه آوریل منتشر می‌شود و قصد لغو این پروژه مهم را ندارند.
 
این کتاب از آن جهات برای دنیای نشر اهمیت دارد که قرار است نماینده مجلس سابق انگلیس نبوغ شکسپیر را به شکلی ساده و خواندنی به خوانندگان ارائه کند.
 
اچ & اس، ناشر که پیش از این با انتشار زندگینامه چرچیل اسمی برای خود دست و پا کرده است می‌گوید: «جانسون نه تنها اصالت نبوغ شکسپیر را نشان می‌دهد بلکه طبیعتش را بررسی می‌کند؛ اینکه بزرگی شکسپیر به چه دلیل است و چرا تا این حد در دنیای ادبیات از او به عنوان نویسنده‌ای سرشار از استعداد و نبوغ یاد شده است.»
 
جانسون که در سال ۲۰۱۶ از انتخابات رهبری حفظ محافظه‌کار انگلیس انصراف داد درباره این کتاب گفت: «چه چیزی از شکسپیر، شکسپیر می‌سازد؟ مسئله این است!»
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: