تأکید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در حاشیه حضور ایران سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، عصر روز گذشته‌(21 اردیبهشت‌ماه) قادر آشنا با رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار قادر آشنا، ضمن معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در خاورمیانه است و بزرگ‌ترین گردش مالی در حوزه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شکل می‌گیرد.

آشنا در ادامه به حضور ایتالیا در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: در راستای همکاری‌های متقابل ۳۰۰ متر فضا برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی ایتالیا در سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران اختصاص ‌یافت و شاهد حضور موفق این کشور بودیم. براساس پیشنهاد سفارت ایتالیا در تهران، موضوع مهمان ویژه شدن جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب تورین مطرح شده و در حال بررسی این موضوع هستیم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در ادامه بیان کرد: هدف از حضور این موسسه در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، بررسی سطح کمی و کیفی این نمایشگاه برای حضور مناسب ناشران ایرانی و ارزیابی برای مهمان ویژه شدن کشورمان در این نمایشگاه است.

آشنا از رئیس نمایشگاه کتاب تورین دعوت کرد تا سال آینده در نمایشگاه کتاب تهران حضور یابند.

در این دیدار سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین گفت: بسیار خوشحالیم که ایران اولین‌بار در این نمایشگاه شرکت کرده است.

وی ضمن معرفی نمایشگاه کتاب تورین ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه ۱۲۰۰ ناشر در ۶۳ هزار مترمربع و ۴ سالن به عرضه آثار خود می‌پردازند و پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند. همچنین ۳۷ شرکت‌کننده از ۱۵ کشور نیز از طریق نمایندگان خود در نمایشگاه حضور دارند.

وی در ادامه  افزود: مسئولان نمایشگاه کتاب تورین به این نکته توجه دارند که هرساله مهمان ویژه را از مناطق مختلف جهان انتخاب کنند تا شاهد تنوع بیشتری در نمایشگاه باشند. امسال شارجه مهمان ویژه نمایشگاه است ولی حضور پررنگی به لحاظ برنامه و محتوا را در نمایشگاه نداشته است.

سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین (دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: