بیش از ۶۰ برنامه جنبی در نمایشگاه کتاب سمنان اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، ابوالفضل دلارام امروز دوشنبه ۲۵ آذر در نشستی با خبرنگاران، گفت: این برنامه‌ها در قالب اجرای نمایش، شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی، آموزش سواد رسانه‌ای، ویژه برنامه کودکان شب یلدایی، برنامه ویژه شب یلدا، برنامه‌های قرآنی، مثنوی خوانی، کارگاه‌های نقاشی و قصه‌گویی، خوشنویسی، سیاه بازی و… پیش بینی شده است.
 

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها با مشارکت انجمن‌ها و موسسات فرهنگی ، هنری و قرآنی و نیز برخی از دستگاه‌های فرهنگی تدارک دیده شده است، افزود: برنامه‌های جنبی هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان در قالب جدولی در هر روز برپایی نمایشگاه کتاب اعلام و برگزار خواهد شد.

معاون امور هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: برای حضور بیشتر کودکان و نوجوانان به همراه دانش‌آموزان در ساعات صبح در نمایشگاه، این برنامه‌ها در قالب کارگاه‌های نقاشی و قصه‌گویی و نمایش ویژه کودکان تحت عنوان «برپا و برجا» با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

دلارام ساعت آغاز این کارگاه‌ها و نمایش را ۹ تا ۱۰، ۱۰ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۲ بیان کرد و با اشاره به اینکه برنامه‌های جنبی عصر نیز از ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد، افزود: در ساعات عصر برپایی نمایشگاه کتاب سمنان نیز کارگاه‌های نقاشی و قصه‌گویی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی و آموزشگاه‌های آزاد هنری اجرا می‌شود.

دلارام گفت: برنامه‌های مثنوی خوانی، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی از برنامه‌های ادبی است که با مشارکت انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی سمنان و انجمن اهل قلم سمنان در غرفه برنامه‌های جنبی نمایشگاه اجرا می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اضافه کرد: نمایشگاه عکس بناهای تاریخی سمنان نیز در ایام برپایی نمایشگاه در غرفه برنامه‌های جنبی و غرفه میراث فرهنگی برپا می‌شود.

مسوول برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب سمنان در ادامه به اجرای برنامه‌های نمایشی در این نمایشگاه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سیاه بازی، نمایش سوء تفاهم و معرکه از جمله نمایش‌هایی است که در ساعات ۱۷ تا ۱۸ و ۱۸ تا ۱۹ در فضای نمایشگاه اجرا می‌شود.

وی با اعلام اینکه در این نمایشگاه کتاب‌های ارائه شده حداقل با ۳۰ درصد تخفیف به بازدید کنندگان عرضه می‌شود، افزود: نمایشگاه کتاب سمنان صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید دوستداران کتاب و فرهنگ مطالعه دائر خواهد بود.

هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان از ۲۷ آذر تا ۲ دی در سالن غدیر سمنان با حضور بیش از ۱۵۰ ناشر کشوری و استانی و ارائه بیش از ۶۲ هزار عنوان کتاب برپا می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: