برگزیدگان جایزه جهانی اربعین معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) آیین اختتامیه و مراسم تقدیر از برگزیدگان پنجمین جایزه جهانی اربعین روز سه‌شنبه نهم مهر  با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، آیت الله محمدعلی تسخیری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، دکتر غلامعلی حدادعادل؛ همچنین سفرا و نمایندگانی از کشورهای اندونزی، لبنان، عراق، بنگلادش، ترکیه، پاکستان، فلسطین، قزاقستان، عمان و… در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد. در این مراسم همچنین از پوستر ششمین دوره این جایزه نیز رونمایی شد.

 

۱۵ اثر در این دوره از جایزه جهانی اربعین حایز رتبه برگزیده شدند. در بخش سفرنامه‌نویسی این دوره حضور نویسندگان افغانستانی چشمگیر بود و جایزه برگزیده نخست و همچنین برگزیده سوم نیز به آنها رسید. اسامی برگزیدگان بخش سفرنامه نویسی به این شرح است:

برگزیده نخست، علی آقامحسنی از کشور افغانستان
برگزیده دوم، بتول زهرا آکیول از کشور ترکیه
برگزیده سوم، سیدمحمدجعفر محمودی از کشور افغانستان
برگزیده چهارم، نمیرا ناصر از کشور ایتالیا
برگزیده پنجم، محمدحسین حسینی از کشور پاکستان
همچنین برگزیدگان بخش عکس نیز به شرح زیر معرفی شدند:
برگزیده نخست، حسنین الشرشاحی از کشور عراق
برگزیده دوم، زهیر صیدانلو از ایران
برگزیده سوم، سید شبیح الحسن از کشور پاکستان
برگزیده چهارم، محمدایلیا یعقوبی از کشور هندوستان
برگزیده پنجم، محمد برکت از کشور لبنان

همچنین برگزیدگان بخش فیلم نیز به این شرح معرفی شدند: محمد مجید هادی الیاسری، محسن بن محمد العجمی، دده کوثر، محمد کرمزاده و خانم مرضیه.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: