برگزاری کارگاه آموزشی برای باشگاه‌های کتابخوانی منطقه آزاد اروند

همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، با بیان این مطلب گفت: در این کارگاه ۲۰ نفر علاقه‌مند در حوزه کتابخوانی متشکل از آموزش و پرورش، بهزیستی، کانوون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کتابخانه‌های عمومی شرکت کردند.

قنواتی افزود: سولماز خواجه‌وند نویسنده و پژوهشگر کودک و نوجوان از تهران که تالیفاتی چون «شب شد من بخوابم؟»، «انیسه خاتون و توپازخان»، «مجموعه داستان­‌های گودی فرفری»، «ماجراهای تانتانا»، «دزدم و بچه می­‌برم»، «روباه و خروس» و… در کارنامه خود دارد و همچنین مینا حقانی، مدرس دانشگاه و مدیر مجموعه «هزار و یک شب» و تسهیلگر جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان مسجدسلیمان، به عنوان مدرسان این کارگاه آموزش‌های لازم را به تسهیلگران ارائه دادند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تسهیلگران شهرستان آبادان و خرمشهر توانستند به مرحله استانی سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی راه یابند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با بیان اینکه طرح جام باشگاه‌های کتابخوانی از جمله طرح‌های پویا و پیشرو برای علاقه‌مند کردن کودکان و نوجوانان به کتابخوانی است، تصریح کرد: با توجه به فضاهای مجازی و سرگرم شدن نوجوانان در این شبکه‌ها، این طرح می‌تواند زمینه مشارکت گروهی، شناخت علایق‌های فردی و اجتماعی، ایجاد حس کنجکاوی برای خواندن و تجربه کسب کردن را برای کودکان و نوجوان فراهم کند.

قنواتی در پایان ابراز امیدواری کرد: با وجود بخش رقابتی کتابفروشی‌ها که امسال به بخش‌های جشنواره اضافه شده است امیدواریم کتابفروشان آبادان و خرمشهر در این عرصه حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: