برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب یزد با حضور بیش از ۷۵۰ ناشر از سراسر کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد، اعلام کرد: یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب یزد با حضور بیش از ۷۵۰ ناشر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه در ۳۲۵ غرفه راه‌اندازی می‌شود که تاکنون نیز ۷۵۰ ناشر شرکت کرده‌اند و این رکوردی جدید در نمایشگاه‌های کتاب استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد یادآور شد: ساعت بازدید از نمایشگاه ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه از روزهای ۲۷ بهمن ماه تا ۳ اسفندماه است که علاقمندان می‌توانند در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

جوادیان‌زاده گفت: ما در این نمایشگاه سعی کرده‌ایم فعالیت‌های کیفی را نیز افزایش دهیم به نحوی که برنامه‌های جنبی را با حضور نویسندگان و ناشران برتر کشوری به همراه برنامه‌های نقد کتاب، معرفی کتاب، میزگرد و برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما در استان در زمینه کتاب و کتابخوانی برنامه‌های متنوعی داشته‌ایم که در طرح پایتخت کتاب در تمامی شهرستان‌ها نامزد طرح پایتخت کتاب داریم و امید است که این برند فرهنگی را کسب کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد یادآور شد: در طرح روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز ۹۱ روستا در بخش روستایی و عشایری شرکت کردند.

جوادیان‌زاده گفت: طرح‌های اجرا شده در استان در زمینه کتابخوانی در طرح پایتخت کتاب ۲۵۶ طرح است و طرح‌های پیش بینی شده نیز ۱۷۱ طرح است که ما می‌توانیم با اجرای این طرح‌ها موجی فرهنگی در زمینه کتابخوانی در استان داشته باشیم.

وی افزود: کانال حرکت فرهنگی ما می‌تواند این طرح‌ها باشد که از این طریق می‌توانیم حلقه مفقوده برنامه‌ریزی در طرح‌ها را جبران کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد یادآورد: ما در طرح جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی نیز برنامه‌های مهم و موثری داشتیم که در این زمینه نیز با ثبت یک هزار و ۸۳۳ باشگاه رکوردی مناسب را برای استان و کشور ثبت کردیم.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: