برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ادبی شعر «نهال»

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، امیر ناصر مرادیان مدیر فرهنگی هنری منطقه نوزده و رییس فرهنگسرای مهر با اعلام این خبر گفت: جشنواره ادبی شعر نهال با هدف شناسایی و ایجاد انگیزه در شاعرانی که به تازگی قدم بر عرصه شعر و ادب فارسی گذاشته‌اند برگزار شد. در این جشنواره که در دو بخش شعر کلاسیک با موضوع آزاد و بخش ویژه با موضوع انقلاب اسلامی برگزار شد بنا داشتیم تا با نگاه ویژه به آرمانهای انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب  قدم‌های موثری در ترویج فرهنگ انقلابی‌گری برداریم.

مرادیان در ادامه افزود: آیین  اختتامیه نخستین جشنواره شعر «نهال» با دریافت بیش از هشتصد اثر روز یکشنبه سی و یکم شهریور ماه با حضور شاعران برجسته کشور و داوران جشنواره و نفرات برگزیده برگزار خواهد شد. همچنین در این برنامه قرارداد چاپ آثار نفرات برگزیده در بخش آزاد با انتشارات نظری به انجام رسیده و جوایز و تندیس جشنواره به نفرات برگزیده تقدیم خواهد شد.

رییس فرهنگسرای مهر در پایان با ابراز امیدواری نسبت به حضور فعال نوجوانان گفت: در این جشنواره تعدادی از کودکان و نوجوانان اشعار خود را به دبیرخانه ارسال کردند که آثار دریافتی شرایط حضور در بخش نهایی جشنواره را نیافتند، اما به نظر می رسد توجه به این استعدادها می‌تواند بخشی از وظایف این جشنواره در سال‌های آینده باشد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: