برپایی دهمین فرهنگسرای کتاب هم‌زمان با نمایشگاه کتاب

سید علیرضا فاطمیان‌پور؛ معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌های دهمین فرهنگسرای کتاب در نمایشگاه کتاب تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران متولی امر کتابخوانی در شهرداری تهران است و امسال همانند نه سال گذشته در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در فضایی تقریبی ۱۵۰۰ مترمربع حضور دارد.
 
وی افزود: امسال فرهنگسرا کتاب در ورودی شبستان اصلی مصلا واقع شده است تا همه شهروندان بتوانند از برنامه‌های مختلف فرهنگسرا استفاده کنند.
 
فاطمیان‌پور با بیان اینکه «کتاب؛ سایه‌بان شهر» شعار امسال فرهنگسرای کتاب است، توضیح داد: برنامه‌های مختلفی مثل معرفی شبکه‌های کتابخانه‌های سازمان، عضویت رایگان شهروندان در کتابخانه‌های سازمان، معرفی کتابخانه دیجیتال کتابخانه، نابینایان شهر تهران، کتابخوانی هنرمندان، نمایش‌های میدانی با حضور گروه‌های هنری، معرفی باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین کتاب‌فروشی دنیا برای این فرهنگسرا پیش‌بینی شده است.
 
وی یادآور شد: غرفه صحافی، نذر کتاب، کتاب من (چاپ کتاب به نام کودک) جورچین کتاب و .. نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در بخش‌های مختلف فرهنگسرا توسط کارشناسان اجرایی می‌شود.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توجه به حوزه کودک و نوجوان را از اولویت برنامه‌های این فرهنگسرا دانست و تاکید کرد:  در این حوزه بخش‌های مختلف شامل ارایه محصولات مرتبط با کودکان و نوجوانان، تصویرگری کتاب کودک، دیدار با نویسندگان کودک و بازی‌های فکری پیش‌بینی شده است.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: