«باد یمانی» به بازار کتاب رسید

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی مدیرعامل انتشارات به‌نشر، گفت: «باد یمانی» مجموعه داستان‌های کوتاه درباره زندگی، کرامات و معجزات امام یازدهم، امام حسن عسکری(ع) است که توسط محمدرضا عابدی شاهرودی به رشته تحریر درآمده است.
 
وی با بیان اینکه در این اثر سعی بر آن شده از اقیانوس بی کران معارف امام حسن عسکری (ع)، گوشه‌ای کوتاه از زندگی آن بزرگوار ارائه شود، تصریح کرد: مجموعه داستان‌های کوتاه در ارتباط با زندگی ائمه (ع) در جلد نخست آن با عنوان «باد یمانی» که به زندگی امام یازدهم، امام حسن عسکری(ع) می‌پردازد، در قطع رقعی، با شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت ۱۹۰ هزار ریال در بازار کتاب در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

سعیدی یادآور شد: این اثر ۱۳۶ صفحه‌ای، در هشت سرفصل با عناوین ماجرای «درختان سیب»، ماجرای «رگ زدن»، ماجرای «پارچه‌ها»، ماجرای «شتر»، ماجرای «ابریشم»، ماجرای «اسب»، ماجرای «سکه‌ها» و ماجرای «به دنیا آمدن» داستان‌هایی در ارتباط با زندگی و کرامات امام یازدهم (ع) را روایت می‌کند.

در قسمتی از ماجرای «پارچه‌ها» می‌خوانیم: «محمد در کنار خادم راه می‌رفت و متوجه شده بود که همه به آن خادم احترام زیادی می‌گذارند. هیچ کلامی میانشان رد و بدل نشد تا اینکه به خانه بزرگی رسیدند که دری همچون دروازه داشت. هر دو وارد خانه شدند و ناگهان رایحه ای دلنواز به مشام محمد رسید. نگاه حیرت زده محمد به در و دیوار بود و آن رایحه را استشمام می‌کرد. از چند راهرو و در گذشتند تا اینکه خادم به او اشاره کرد به درون اتاقی برود. محمد در حالی که هنوز در شک و تردید به سر می‌برد، وارد  اتاق شد و…

این مطالب را به اشتراک بگذارید: