این مراحل برای نوشتن یک کتاب لازم هستند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوک ریوت، اگر یک نویسنده باشید و استعداد نوشتن داشته باشید، برای شروع یک کتاب در نگاه اول نیاز به یک قلم و کاغذ خواهید داشت ولی وقتی به طور عمیق‌تر نگاه کنید متوجه خواهید شد که نیاز به چیزهای بیشتری خواهید داشت. در اینجا به قلم اسکات آلن نویسنده آمریکایی شرایط و مراحل مورد نیاز برای نوشتن یک کتاب آورده شده است:
 
محیط لازم را فراهم کنید.
اگر از نویسندگان بزرگ و باتجربه بپرسید متوجه خواهید شد که برای نوشتن عادت به مکانی خاص دارند و حتی نویسندگان معاصر از اتاقی جداگانه در آپارتمان خود صحبت می‌کنند که تنها به نوشتن اختصاص داده‌اند. برای الهام و تمرکز نیاز به مکانی دارید که حتی می‌توانید از طراحان و معماران برای ساخت چنین مکانی کمک بگیرید.
 
یک عادت نوشتن ایجاد کنید.
عادت خوب نوشتن یکی از مشخصه‌های اصلی نویسندگان بزرگ و موفق است. وقتی نتوانید کتابی را به موقع تمام کنید از ناشر نباید انتظار داشته باشید که کارهای بعدی شما را در لیست نوبت چاپ قرار دهد. بر خلاف اذهان عمومی نویسندگی نیاز به نظم و ترتیب خاصی دارد و حتی باید یک برنامه روزانه دقیق برای کارهای مختلف تنظیم کنید. تفاوتی ندارد چه موقع می‌نویسید شب یا صبح. بلکه باید ساعت‌های اختصاص یافته به نوشتن از قبل معلوم شده باشد.
 
تنها به یک کتاب‌ فکر کنید.
خیلی از نویسندگان امروزی فکر می‌کنند در یک سال اگر چند کتاب منتشر کنند همگان درباره آنها فکر مثبت می‌کنند و در حقیقت زیاد نویسی تبدیل به یک پدیده رایج نویسندگان تبدیل شده است. ولی تنها به یک کتاب فکر کنید و تمرکز اصلی خود را در نوشتن و تمام کردن همان کتاب بگذارید و مطمئن باشید خواننده به کیفیت بیشتر کمیت اهمیت می‌دهد.
 
با عوامل مزاحم برخورد کنید.
بر اساس تجربه خود باید چیزهایی که مزاحم تمرکز و حواس برای نوشتن می‌شوند، برخورد کنید. این عوامل برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد. اگر بتوانید محیط آرام و بدون مزاحمت بیرون ایجاد کنید اولین مرحله ایجاد شرایط لازم برای نوشتن را فراهم کرده‌اید و بعد از آن به خودتان و استعدادتان بستگی خواهد داشت.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: