اولین فرهنگ‌نامه در زمینه آموزش الکترونیک منتشر شد

سمانه عسگری، گردآورنده لغت‌نامه «عبارات آموزش الکترونیک»، «Dictionary of E- Learning Terms» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره فرآیند گردآوری واژگان و عبارات در این لغت‌نامه گفت: آموزش و یادگیری الکترونیک همواره یکی از نمود‌های عصر حاضر است به گونه‌ای که می‌توان از آن به عنوان دوران یادگیری الکترونیکی یاد کرد. مهم‌ترین ویژگی این لغت‌نامه توصیفی بودن آن است. در واقع در این کتاب برای هر عبارت و واژه یک پاراگراف توصیفی درج شده است.
 
وی درباره جایگاه آموزش الکترونیک در کشور افزود: آموزش الکترونیک در کشور ما فرآیندی جوان است. به همین دلیل تاکنون منبعی وجود نداشت که تمام واژگان این نوع آموزش را در خود بگنجاند. این فرهنگ واژگان نه تنها واژه‌ها و عبارات مربوط به آموزش الکترونیکی را در خود جای داده است بلکه تمام واژگان مربوط به حوزه فناوری اطلاعات را در خود درج کرده است.
 
عسگری درباره نحوه گردآوری واژه‌ها و عبارات گفت: نزدیک به دو سال تدوین این فرهنگ‌نامه به طول انجامیده است. تمامی واژه‌ها از چند سایتی مرجع  گردآوری شده که در سطح دنیا اطلاعات گسترده‌ای را در حوزه آموزش الکترونیک ارائه می‌دادند. لازم به ذکر است که هیچ سایت اینترنتی یا منبعی وجود نداشت که به طور واحد و یکجا واژگان و عبارات را در خود جای داده باشد. در حقیقت از مجموعه سایت‌های اینترنتی این واژگان انتخاب شده است.
 
به گفته این مولف این اثر اولین گام برای شناخت بیشتر افراد و عموم مردم درباره آموزش و یادگیری الکترونیکی است.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: