انگلیسی‌ها نویسنده‌های قدیمی را دوست دارند؟


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بی‌بی‌سی، تری پرچت از قدیمی ترین نویسنده‌های مشهور در کشور انگلیس محسوب می‌شود که بیشتر با نوشتن داستانهای کوتاه به شهرت رسیده است. چندی پیش مجموعه جدیدی از این نویسنده انگلیسی وارد بازار کتاب شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد تا آنجا که بسیاری از کتاب‌فروشی ها خودشان این کتاب را به مشتری ها معرفی می‌کردند.
 
بیشتر داستانهای این نویسنده در ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی نوشته می‌شود که بیشتر نوجوانان علاقه به این کتاب‌ها دارند ولی نکته جالب اینجاست که به خاطر شهرت این نویسنده سنین دیگر نیز به این ژانر علاقه نشان می‌دهند.
 
پرچت صاحب کتاب‌هایی مثل ساعت شب، رنگ جادو، بالا آمدن مه و … قبل از انتشار کتاب‌های هری پاتر تقریباً مشهورترین نویسنده انگلیس بود ولی با آمدن رولینگ این نویسنده به حاشیه رفت ولی هنوز هم بزرگترهای این کشور به این نویسنده علاقه نشان می‌دهند.
 
به گفته کارشناسان نوشته‌های پرچت در عین تخیلی بودن و فانتزی نوعی واقعیت سرگرم کننده را به مخاطب ارائه می‌کند که می‌تواند در جهان فانتزی دنیای واقعی را مرور کند. در عین سرگرم کنندگی داستانهای نویسنده کهنه کار انگلیسی آموزنده بودن و هدف داری داستانها یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می‌شود.
 
مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب لندن با حضور تری پرچت برگزار شده بود.  وی به عنوان نویسنده میهمان در روز افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشت. در این دوره از نمایشگاه برنامه ویژه‌ای به مناسبت گرامیداشت وی و مروری بر آثارش نیز ترتیب داده شده بود.

تری پرچت با فروش ۷۹ میلیون و ۹۱ هزار پوند کتاب از سال ۲۰۰۱ تاکنون از پرفروش‌ترین نویسندگان در بریتانیا محسوب می‌شود.

osmaniye escort bayan

این مطالب را به اشتراک بگذارید: