انتشار دو کتاب با موضوع موزه مردم‌شناسی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده گفت: با توجه به کمبود منابع علمی کافی در زمینه تعریف و کارکرد موزه مردم‌شناسی، پژوهشکده مردم‌شناسی با هدف همکاری با مدیریت موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی یک ترجمه و یک تالیف را در زمینه موزه مردم‌شناسی آماده چاپ کرده و امیدوار است با همکاری این مدیریت دو اثر یاد شده را در نیمه اول سال ۱۳۹۸ منتشر سازد.

ناظر علمی دو طرح یاد شده افزود: کتاب موزه‌ها به مثابه مردم‌شناسی بصری که به شرح وظایف، فعالیت‌ها، طبقه‌بندی موضوعی و تعریف موزه مردم‌شناسی می‌پردازد اثر ماری بوکیت بوده که  توسط منیژه احمدی ترجمه شده است.

او تصریح کرد: کتاب دیگر «هم‌اندیشی موزه مردم‌شناسی» نام دارد که مجموعه گفتارها، گفت‌وگوها و مقالاتی انتقادی در زمینه موزه‌های مردم‌شناسی و تاریخ شکل‌گیری آن در ایران است.

رییس پژوهشکده مردم‌شناسی گفت: این کتاب به کوشش مینو سلیمی، مریم پهلوان شریف و منصور مرادی اعضای پژوهشکده مردم‌شناسی آماده شده است.

حسن‌زاده اظهار امیدواری کرد که در سال ۱۳۹۸ نیز منابع علمی و تحقیقی دیگر توسط این پژوهشکده در زمینه موزه‌های مردم‌شناسی آماده شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: