افزایش ۲ درصدی شاخص امانت کتاب در استان سمنان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، در دیدار با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با تأکید بر اینکه وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از لحاظ فضای فیزیکی در شرایط مطلوبی قرار دارد، گفت: یک‌میلیون و ۸۷۰ هزار و ۷۴ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان وجود دارد.

وی گفت: بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای سرانه مطالعه و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در فرهنگ عمومی مردم این منطقه از دیگر اولویت‌های مهم این نهاد است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با اشاره به این مطلب که کتابخانه‌ها را باید به‌عنوان یک کانون ارتباط اجتماعی تصور کنیم گفت: کتابخانه‌ کانونی است که موجب تبادل کتاب، سواد و دانش می‌شود.

مهدی صمیمیان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان در این نشست تلاش برای ارتقای سرانه مطالعه و کتاب‌خوانی را امری ضروری خواند و بیان داشت: یکی از مواردی که می‌تواند به ارتقای سرانه مطالعه کمک کند تقویت زیرساخت‌ها و افزایش سرانه کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از پیگیری جهت احداث کتابخانه در روستای خیرآباد خبر داد و گفت: آمادگی لازم را برای همکاری و تعامل با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان جهت برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در را روستاها داریم.

وی با تأکید بر اینکه دهیاران باید در کنار فعالیت‌های عمرانی توجه ویژه‌بر کارهای فرهنگی- اجتماعی داشته باشند، گفت: همه ما باید تلاش کنیم اهالی روستاها به‌خصوص کودکان و نوجوانان را به سمت مطالعه ترغیب کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بابیان اینکه اگر بخواهیم کتابخانه روستایی موفق داشته باشیم باید به روحیه جمعی روستا توجه داشته باشیم، یادآور شد: باید این کتابخانه از درون همان روستا تشکیل شود.

 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: