افزایش ۱۱ درصدی مشارکت سمنانی‌ها در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه فراخوان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال اعلام شده بود، بیان کرد: افزایش تعداد آثار ارسالی به جشنواره امسال در بخش کودک و نوجوان قابل توجه بود.

وی با تأکید بر اینکه امسال ۸۳۳۳ نفر در بخش پویش کتابخوان رضوی از استان سمنان شرکت کردند، گفت: اکثر شرکت‌کنندگان در این بخش کودک و نوجوان بودند.

شاکری ترویج سیره ائمه اطهار (ع) و آشنایی عموم مردم با سبک زندگانی رضوی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و افزود: تعداد کل شرکت‌کنندگان استان سمنان در جشنواره کتابخوانی رضوی امسال ۴۲ هزار و ۹۴۴ نفر بود که از این تعداد ۳۱ هزار و ۵۶۱ نفر در بخش آنلاین، ۷۵۵۷ نفر در بخش تستی مکتوب و ۳۸۲۶ نفر در بخش نقاشی در این جشنواره شرکت و به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه امسال ۱۸۰ نفر از شرکت‌کنندگان استان سمنان در زمره برترین‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی قرار گرفته‌اند، گفت: برگزیدگان در شهرستان‌های استان تجلیل شدند.

شاکری با قدردانی از دستگاه‌های مشارکت‌کننده، کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: سال گذشته ۳۷ هزار و ۹۷۸ نفر شرکت در جشنواره شرکت کردند و امسال تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشت.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: